Všeobecné informace

Studium střední školy v ItáliiUmělecká Itálie

Itálie je jednou z nejkrásnějších a nejromantičtějších zemí na světě. Místní podnebí a přírodní krásy dělají z Itálie jednu z nejoblíbenějších destinací světa. Italštině se často přezdívá „jazyk lásky“. Najdete zde také mnoho architektonických krás a bylo to právě tady, kde pracoval slavný umělec Leonardo da Vinci. Možná znáte také dalšího malíře a sochaře italského původu – Michelangela.

Itálie se rozkládá z největší části na úzkém a dlouhém poloostrově ve Středozemním moři, který svým tvarem připomíná botu. Na severu území najdete rozlehlé pohoří Alpy, které v dobách dávných chránily poloostrov před nájezdy barbarů, kteří plenili Evropu.
Celá země se rozděluje na zcela pevninský sever a na jih obklopený mořem, nemluvě o mnoha přilehlých ostrovech. Severní část pokrývají planiny zřetelně ohraničené na severu Alpami a na jihu Apeninami. Když se mluví o severu Itálie, máme na mysli povodí řeky Po, alpský region a Apeninské pohoří. V regionech Piemonte a Valle d´Aosta jsou jedny z nejvyšších hor Evropy. Vytéká odsud několik velkých řek směrem k rovině okolo řeky Po a dále přes několik krásných jezer jako je Maggiore, Como a Garda.

Centrální část poloostrova se začíná v Toskánsku, které nabízí několik druhů scenérií včetně sněhem pokrytých hor, údolí schovaných v mlžném oparu a dlouhých bílých písečných pláží. Marche, Abruzzo a Molise, to jsou pohoří ve střední Itálii. Zeleným srdcem Itálie je nazývána Umbria, která je známá svou kopcovitou krajinou s olivovými plantážemi a borovicovými háji.
 
Více na jih pak leží hlavní město Řím a zároveň náboženský ministát Vatikán. Jižní Itálie se skládá z Kampánie s rovinatým pobřežím ale i horami, Kalábrie s divokou scenérií a Puglie, které se také říká „podpatek“.
Kromě pevninské části leží Itálie i na několika ostrovech. Dva největší jsou Sardinie s krásnými plážemi obklopenými malými skalnatými ostrůvky a Sicílie, která je známá svým sopečným původem.
 

Ceny pro školní rok 2019/ 2020

 Program Itálie Cena programu Rozsah datumu narození
 rok166 400 CZK/ 6 400 EUR1.6. 2001 - 31.7. 2004
 semestr150 800 CZK/ 5 800 EUR1.6. 2001 - 31.7. 2004

V ceně programu zahrnuty

    • zápis a studium na střední škole
    • umístění v hostitelské rodině, přes týden snídaně a večeře, během víkendu plná penze
    • podpora a asistence místního koordinátora
    • podklady k získání studijního povolení
    • orientační setkání před odletem
    • informační balíček
    • nepřetržitá telefonická asistenční služba

Cena nezahrnuje
• Komplexní pojištění
• Dopravu do místa pobytu
• Kapesné (doporučujeme 200-300 EUR)

Základní cena je uvedena v EUR. Cena v CZK je orientační a bude překalkulována v aktuálním kurzu v den úhrady programu.

Konec přijímání přihlášek a odesílám všech podkladů do dané země je 1.4. pro roční nebo semestrální studium od září a 15.1. pro semestrální studium od ledna.

Podrobné informace jak postupovat při přihlášení, jak vypadá organizace studia naleznete zde.
Kompletní ceník programu Rok na střední škole naleznete zde.

Přihlásit se na kurz