Všeobecné informácie

Studium střední školy ve Velké Británii (Anglie/Skotsko)

Velká Británie je zemí starých tradic, vyhlášených univerzit, rock‘n‘rollu a módy. Mluvíme-li o Británii, vybaví se nám světová metropole Londýn. V Londýně je mnoho věcí k vidění a po vaší návštěvě budete dobře znát takové pamětihodnosti jako jsou náměstí Piccadilly Circus a Trafalgar Square, Big Ben, Oxford Street a mnoho dalších.

Skotsko - ráj pro každého, kdo chce kombinovat studium s hraním golfu!

Přihlaste se ještě dnes!

Školní rok v Anglii
Anglie, země ovlivňující kulturu a rozvoj celého světa, se do dějin zapsala hlavně koloniálním rozmachem britské koruny a respekt si získala i v moderní době díky tradiční monarchii, hudbě, módě, humoru a především jazyku. Význam angličtiny v dnešním svět je nepopiratelný.

Anglie je největší britskou zemí a domovem největšího evropského velkoměsta - Londýna. Má přes 600 mil (téměř 1000 km) nádherného pobřeží a téměř třikrát víc obyvatel než celá Austrálie.

Z Anglie pochází také řada populárních hudebních skupin a zpěváků, např. Spice Girls, Take That, The Beatles, The Rolling Stones a David Bowie. V Anglii nabízíme mnoho různých kurzovních míst.

Zeměpisná i národnostní rozmanitost je jedním z hlavních rysů Anglie. Ze všech jejích koutů se snadno dostanete do hlavního města, Londýna, světového obchodního centra vyhledávaného pro svou bohatou historii a pamětihodnosti.

Východní Anglie je překrásná, nedotčená část země. Uvidíte tu malebné pobřežní oblasti, rušná tržní města a historické univerzitní město Cambridge.

Jihovýchodní Anglie je domovem nádherně rozkvetlých zahrad a panských sídel a také dalšího slavného starobylého univerzitního města, Oxfordu. Jižní pobřeží nabízí skvělé pláže a úchvatná letoviska jako je Brighton i historická tržní města a katedrály ve Winchesteru a Canterbury. Dvě světoznámé univerzity Oxford a Cambridge sehráli významnou roli při šíření tohoto jazyka. Obě města stojí za to navštívit.

Školní rok ve Skotsku
Skotsko je autonomní země Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, rozkládající se v severní polovině ostrova Velké Británie a na přilehlých ostrovech (celkem 790). Má přes 5 milionů obyvatel. Skotská vlajka je tmavomodrá s úhlopříčným bílým křížem a skotský národní symbol je bodlák, který mají Skotové rovněž ve znaku (viz Skotské národní znaky). Metropolí Skotska je Edinburgh. Největším městem Skotska je však Glasgow, okolo něhož žije v aglomeraci 40 % všech obyvatel Skotska. Vedle angličtiny je úředním jazykem také skotská gaelština a skotština. Gaelštinou hovoří asi 1% Skotů, především na severozápadě Skotska. 1,5 milionů Skotů hovoří také skotštinou.

Království skotské bylo nezávislé až do 1. dubna 1707, kdy vzniklo Spojené království Velké Británie. Třebaže je součástí Spojeného království, má svůj nezávislý politický systém a vlastní soukromé i veřejné právo (právo Spojeného království jako takové neexistuje). Skotsko má také svou vlastní měnu - Skotskou libru. Bankovky a mince, jež se tvarem a rozměrem neliší od anglických, jsou v vydávány v několika modifikacích a směňují se s anglickými kurzem 1:1.

Skotsko se nachází v severní třetině ostrova Velká Británie a na přilehlých ostrovech. Rozprostírá se na 78 772 čtverečních kilometrech (30 414 mil²). Pevninskou hranici má pouze s Anglií, nejbližšími sousedy jsou Irsko, vzdálené po Irském moři 30 kilometrů jihozápadně, Norsko, které leží 400 kilometrů východně přes Severní moře a Faerské ostrovy spolu s Islandem, které odděluje od Skotska Atlantský oceán směrem na severozápad.

 

V rámci programu Rok na střední škole ve Velké Británii (Anglii/Skotsku) můžete volit mezi 2 druhy programů: KLASIK nebo SELECT

 

 


Přihlásit se na kurz