Všeobecné informácie

Studium střední školy v JAR"V JAR som sa dostala 4-člennej rodiny. Školský rok začal v januári, preto som hned‘ nastúpila do školy. Zo začiatku som mala problémy s jazykom, pretože před pobytom som študovala nemecký jazyk. No rodina bola skvelá! Zobrala ma za svojho člena už od prvého dňa mojho pobytu a v anglickom jazyku mi čo najviac pomáhala, takže o dva mesiace sa naša komunikácia zjavne skvalitnila. Počas celého roku jsme navštevovali krásy JAR, ktoré boli fascinujíce! Každému by som doporučila práve JAR, pretože člověk tam spozná to, čo nikdy nenájde v Evrópe."
Lucie Lisá
 

Jihoafrická Republika – domovina velké pětky

Pokud se chcete učit angličtině a užívat si přitom spoustu sluníčka, přírody a pláží, pak je Jihoafrická republika místem pro vás. V Kruger parku, největší přírodní rezervaci na světě, máte možnost osobně poznat “velkou pětku” – lva, slona, nosorožce, leoparda a buvola. Ale i v ostatních parcích máte možnost poznat obrovské bohatství místní flóry a fauny.

Cape Town je považován za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Nad ním se majestátně vypíná Table Mountain, která je nedaleko od míst, kde se setkává Atlantický oceán s Tichým oceánem.

Jihoafrická republika je nezávislou součástí Britského Společenství národů. Bývalý předseda Afrického národního kongresu Nelson Mandela je prezidentem a předsedou vlády od roku 1994.

Vasco de Gama byl prvním mořeplavcem, který obeplul mys Dobré naděje, a v roce 1498 zde založil Cape. Od té doby u tohoto mýty opředeného mysu ztroskotalo mnoho lodí. Nakonec se Holanďané rozhodli postavit zde město – pozdější Cape Town.

Jihoafrická High School
Škola v Jižní Africe začíná obvykle v lednu. Můžete se však řídit i evropským školním rokem a začít během podzimního semestru a skončit na začátku léta následujícího roku. Budete studovat čtyři semestry. Jako výměnní studenti budete umístěni v anglicky mluvící škole. Ve většině jihoafrických škol je povinné nosit školní uniformu.

V Jižní Africe se studia na úrovni high school nazývají "Standards" a udržují vysokou akademickou úroveň. Jihoafričtí studenti studují high school pět let, Standards 6-10. Standard 10 je maturitním rokem a říká se mu "Matric". Pokud si vyberete studium v Jižní Africe, budete navštěvovat Standard 8, 9 nebo 10.

Přehled ročníků na jihoafrické high school je odpovídající české střední škole

  • Standard 8 odpovídá druhému ročníku střední školy.
  • Standard 9 odpovídá třetímu ročníku střední školy.
  • Standard 10 - Matric - odpovídá čtvrtému ročníku střední školy.
  • Začátek školního roku: Začátek ledna (nebo září podle evropského školního roku).

Aktivity ve volném čase
Mnohé aktivity ve volném čase jsou spojeny se školou a jejími nejrůznějšími činnostmi. Škola často pořádá týmové i individuální sporty. Velmi populární je kroket, ragby a fotbal.

Vzhledem k podnebí je ideální činností atletika, plavání a další sporty, které nejsou vždy tak příjemné, pokud musíte trénovat v dešti a v zimě. Kromě ryze sportovních aktivit si můžete vylepšit znalosti v oblastech práce s počítačem, šachové hry, řečnictví, dramatu a mnoha dalších.

Aktivity ve volném čase nejsou pouze doménou školy. Jachting, surfování a ostatní vodní sporty se těší obrovské oblibě, stejně tak i tenis a golf. Golfové kurzy jsou na vysoké mezinárodní úrovni a ve většině obytných čtvrtí najdete tenisové kurty. Místní kluby mezi sebou pořádají přátelská utkání.

V zemi, kde tolik svítí slunce, je ideální zahrát si pouliční basket, prohánět se s kamarády na kolečkových bruslích nebo na skateboardu.

Jižní Afrika je také ideální zemí pro turistiku a procházky. Vybízí k nim rozmanitý a pěkný terén a nejsou náročné. Horko vám může občas připadat poněkud namáhavé. Podnebí a přírodě Jižní Afriky se však nic nevyrovná.

Způsob života jihoafrických rodin
Většina studentů, kteří si zvolí Jihoafrickou republiku, je umístěna v Cape Town. Pro každého Jihoafričana je ústřední částí jeho života pobyt v přírodě. Mnoho času věnují procházkám, rybaření a nejrůznějším sportům. Rozhodně se musíte zúčastnit tzv. brai neboli barbecue, kde budete mít možnost se blíže poznat nejen se svou hostitelskou rodinou, ale i s jejími přáteli.

Ceny pro školní rok 2018/ 2019

 Program JAR Cena programu Rozsah datumu narození
 rok183 600 CZK/ 6 800 EUR1.3. 2000 - 31.7. 2003
 semestr174 000 CZK/ 6 450 EUR 1.3. 2000 - 31.7. 2003

Základní cena je uvedena v EUR. Cena v CZK je orientační a bude překalkulována v aktuálním kurzu v den úhrady programu.

Konec přijímání přihlášek a odesílám všech podkladů do dané země je 1.4. pro roční nebo semestrální studium od září a 1.10. pro semestrální studium od ledna.

Podrobné informace jak postupovat při přihlášení, jak vypadá organizace studia naleznete zde.
Kompletní ceník programu Rok na střední škole naleznete zde.

Přihlásit se na kurz