Všeobecné informácie

Studium střední školy v Kanadě

Program SELECT v Kanadě

Mezinárodním studentům nabízíme vynikající možnost poznání kanadské kultury včetně života v kanadské rodině. Všechny školy nabízejí výuku v katolicky založeném prostředí. Jednotlivé školy mají široký výběr programů a mohou studentovi nabídnout plná začlenění do místní komunity včetně studia, sportu, umění, hudby a dalších.

Všechny hostitelské rodiny jsou důkladně prověřeny. Program zahrnuje přátelské, bezpečné a starostlivé rodiny, pomoc studentovi s aklimatizací, pojištění, podporu při vyřizování školních formalit, kontrolu školních výsledků a docházky a 24 hodinový servis.

Program nabízí vysoké standardy výuky v různých stupních složitosti, včetně pokročilých přípravných kurzů na university. Výměnní studenti mohou složit i maturitu, samozřejmě pod podmínkou úspěšného dosažení všech podmínek a kritérií. 

Podmínky pro přijetí do programu v Kanadě:

  • Středně pokročilá znalost daného jazyka  (některé školy akceptují základní znalosti jazyka)
  • Zpáteční letenka
  • Minimálně 200 CAD jako kapesné na měsíc
  • Dodržování pravidel dané školy a našeho partnera
  • Věk mezi 15-ti a 19-ti roky

Termín pro ukončení přijímání přihlášek 15.6. (15.12. pro semestr) pro školy v provincii Alberta a 1.6. (15.12. pro semestr) pro ostatní.

Ceník si můžete stáhnout zde
Kontaktujte nás na info@studypoint.cz nebo tel: +420 224 934 279.

Přihlaste se ještě dnes!

Kanada je obrovská země...
a připomíná jednu velkou přírodní rezervaci. Samozřejmě, že zde jsou velká města, ale Kanada je známá především svoji přírodou – obrovskými lesy, křišťálově čistými jezery, Rocky Mountains, alpskými loukami a mnoha nádhernými scenériemi.
Země se dělí na deset provincií: Yukon, British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Quebec, New Brunswick, New Foundland a Prince Edward Island. Největší část Kanady – North Western Territory se rozkládá na sever ode všech ostatních provincií.

Ubytování v hostitelských rodinách
Ubytování je zajištěno v kanadských rodinách, mnohdy jde o rodiny s několikanásobnými zkušenostmi s hoštěná zahraničních studentů. Rodiny poskytují studentovi stravu, během týdne snídaně a večeře, během víkendů plnou penzi. Školní obědy si však studenti hradí sami. Hostitelské rodiny motivuje příležitost sblížit se s cizí kulturou, naučit se něco nového a představit život ve své zemi mladým lidem z jiných zemí světa. Typická hostitelská rodina neexistuje, stejně jako rodiny s dětmi se do programu přihlašují i neúplné rodiny nebo rodiče, jejichž děti už vyrostly a žijí samostatně. Při výběru se dbá především na to, aby rodina vytvářela pro studenta vhodné podmínky. Ubytování v hostitelské rodině je pro studenta velkou výhodou, a to nejen v oblasti komunikace.

Způsob života kanadských rodin
Kanaďané jsou považováni za jedny z nejpřátelštějších a nejštědřejších lidí na světě. Jsou pověstní svou pohostinností a vřelostí k návštěvníkům z ciziny. Nezapomeňte jim poděkovat za veškerou pomoc nebo za prokazování zájmu o vaši osobu.
Úředními jazyky v Kanadě jsou angličtina a francouzština. Francouzsky se nejvíce mluví v Quebecu a podél pobřeží Atlantiku. Anglicky se hovoří ve vnitrozemí. Většina Kanaďanů ovládá oba jazyky. Nebudete mít tedy problémy s dorozuměním, ať jste umístěni kdekoliv.

Aktivity ve volném čase
Vzhledem k překrásné přírodě je zcela přirozené, že Kanaďané tráví většinu času venku. Díky střídání ročních období se mohou věnovat nejrůznějším zábavným činnostem na čerstvém vzduchu po celý rok.
V létě se Kanaďané vydávají na výlety do překrásné divočiny. Kempování, lezení po horách a jízda na kánoi nebo kajaku jsou oblíbenými činnostmi většiny Kanaďanů. Dalšími populárními letními sporty jsou fotbal, baseball, americký fotbal, golf, tenis, jízda na kole, skateboardu a inlines.
V zimě Kanaďané lyžují, jezdí na snowboardu, na běžkách, nebo se jen vydají do přírody na procházku.
Kanaďané velmi rádi bruslí a mnozí hrají v zimě na zamrzlých jezerech hokej. I ty nejmenší komunity mají krytý zimní stadion a vlastní hokejový tým. Díky hvězdám jako je Gretsky, Lindros a Karya je snem mnohých kluků stát se jednou hráčem NHL. V Kanadě se také těší velké oblibě ženský lední hokej a mnohé dívky se mu aktivně věnují.
Téměř každá komunita má i vlastní krytý bazén, kde se plave, hraje vodní pólo a potápí. Nesmíme zapomenout ani na tělocvičny vybavené na posilování, aerobik, step up apod.

Péče o studenta
Umisťující organizace má v každé lokalitě, kde umisťuje studenty, siť místních koordinátorů, kteří mají studenty na starosti během celého pobytu. Po příletu se uskuteční setkání s koordinátorem, při kterém student obdrží veškeré informace důležité pro orientaci v novém prostředí. Koordinátor je se studentem a hostitelskou rodinou v pravidelném kontaktu každý měsíc. Osobní návštěvy se uskutečňují jednou za semestr. Pokud student potřebuje pomoc, může se na svého koordinátora obrátit kdykoliv.

Víza – studijní povolení
Pro studium na střední škole v Kanadě není potřeba žádné vízum, ale je potřeba zažádat o speciální studijní povolení (Study Permit). Podrobnosti týkající se žádosti Vám rádi podáme v našich kancelářích, kde Vám zároveň pomůžeme připravit podklady pro získání „Study Permit“. Samotnou žádost podává každý žadatel sám. Aktuální poplatky, formuláře, požadavky a změny najdete na www.canada.cz 

V rámci programu Rok na střední škole v Kanadě můžete volit mezi 2 druhy programů: KLASIK nebo SELECT

 

Přihlásit se na kurz