Všeobecné informácie

Studium střední školy na Novém Zélandě"Nová kultúra, nový život a noví priatelia  mi prinesli vel’a radosti, prekvapení, ale aj sklamaní, s ktorými sa človek učí nové veci. Samostatnost‘ sa tu stala pre mňa samozrejmostˇou, naučil som sa komunikovat‘ s l’udˇmi s každej spoločnosti a diplomaticky riešit každý problém. Nový jazyk mi otvoril dvere do budúcnosti a našiel som si celoživotných priat’el‘ov."
Tomáš Abelovský
 

Nový Zéland - země přírodních krás

Na Novém Zélandu můžete hned za vašimi dveřmi objevovat neporušené krásy přírody a trávit svůj volný čas procházkami, rybařením a lovem. Novozélanďané jsou velmi přátelští a užívají si života.

Na severu se v létě teploty pohybují kolem 20°C a v zimě kolem 11°C. North Island je vyhlášený svými ideálními podmínkami pro plavby na lodi a jiné vodní sporty. Najdete zde také ovocné farmy. South Island je známý především svojí okouzlující přírodou.

Hlavním městem je Wellington, avšak městem s největším počtem obyvatel je Auckland. Z Nového Zélandu pochází řada slavných osobností. Jistě jste slyšeli o Lordu Rutherfordovi, kterému se jako prvnímu podařilo rozštěpit atom, nebo o světoznámé sopranistce Kiri Te Kanawa.

High School
Na Novém Zélandu se hovoří "Kiwi English", jazykem velmi blízkým klasické britské angličtině. Kromě povinné angličtiny budete studovat další čtyři nebo pět předmětů, které by měly být vybrány tak, aby odpovídaly vaší výuce doma.

Škola vás zařadí do ročníku, který bude odpovídat vašim předchozím znalostem. Tím vám zajistí správnou výchozí pozici pro vaše studium a ulehčí vám přizpůsobení se nové zemi z hlediska jazykových znalostí, ale i nových spolužáků.

Jedno odpoledne v týdnu je vyhrazeno sportu. Můžete si sami vybrat, kterému se chcete každý týden věnovat. Budete mít možnost zapojit se i do školního týmu. Účast v různých školních klubech je jedinečnou příležitostí jak získat nové kamarády a navázat přátelství na celý život.

Školy na Novém Zélandu jsou velmi formální. Učitele musíte oslovovat "Mr.", "Mrs." nebo "Miss". Někteří učitelé dokonce vyžadují, aby je studenti oslovovali "Sir". V některých školách musí studenti povinně nosit školní uniformu. Téměř v každé škole si můžete koupit oběd, pokud si ho nepřinesete z domova.

Začátek školního roku: Leden (Pokud chcete dodržet evropský školní rok, můžete začít v září).

Aktivity ve volném čase
V zemi, kde připadá patnáct ovcí na jednoho obyvatele, jsou typickými a velmi neoficiálními disciplinami "sheep jumping" a "sheep throwing". Mnohem přijatelnější je stříhání ovcí, které si můžete vyzkoušet i vy. Další aktivitou ve volném čase je jachting: obyvatelé této země jsou snad největšími milovníky jachtingu na světě a jachting je i národním sportem. Měli byste vyzkoušet i jízdu na snowboardu a lyžování. Hory Nového Zélandu najdete na ostrově South Island. Nejlepší doba na lyžování je od června do října.

Velmi populární činností ve volném čase je na Novém Zélandu horolezectví a pěší turistika. Podnebí a rozmanitá příroda k tomu vytváří ideální podmínky.

Oblíbené jsou i týmové sporty jako kroket, ragby a fotbal. Všechny tři mají své ligy a Novozélanďané sledují výsledky svých klubů s velkým zájmem.

Způsob života novozélandských rodin
"Kiwi", jak se říká Novozélanďanům, jsou velmi neformální lidé. Rádi si užívají života. Často jednají z momentálního popudu, takže se mohou zdát jako velmi impulsivní. Avšak mají také velmi vyvinutý smysl pro odpovědnost. Rodina má v životě Nového Zélandu velmi důležité místo a můžete si být jisti, že vaše hostitelská rodina udělá vše pro to, abyste se cítili jako doma. Je velmi pravděpodobné, že se s novým prostředím rychle sžijete a budete se zanedlouho cítit jako opravdový člen rodiny.

Na rozdíl od běžného anglického označení se v některých rodinách na Novém Zélandu večernímu jídlu říká "tea" a obědu "dinner". Život novozélandských rodin se velmi podobá životu australských rodin. Novozélandští rodiče jsou relativně přísní při rozhodování o tom, co se může a co ne, ale to vše je proto, že mají starost, abyste se nevystavovali nebezpečí. Očekávejte, že budou chtít vědět kam jdete, kdy a s kým. Je běžné, že volný čas rodina tráví pohromadě nebo společně s přáteli či příbuznými.  

Ceny pro školní rok 2018/ 2019

 Program Nový Zéland Cena programu Rozsah datumu narození
 rok365 500 CZK/ 14 600 USD1.6. 2000 - 31.7. 2003
 semestr345 000 CZK/ 13 800 USD 1.1. 2000 - 31.7. 2003

Základní cena je uvedena v USD. Cena v CZK je orientační a bude překalkulována v aktuálním kurzu v den úhrady programu.

Konec přijímání přihlášek a odesílám všech podkladů do dané země je 1.3. pro roční nebo semestrální studium od září a 15.9. pro semestrální studium od ledna.

Podrobné informace jak postupovat při přihlášení, jak vypadá organizace studia naleznete zde.
Kompletní ceník programu Rok na střední škole naleznete zde.

Přihlásit se na kurz