Všeobecné informácie

Studium střední školy v Rakousku"Prečo som si vybrala práve krajinu našich susedov? Pre Rakúsko, ako krajinu môjho ročného pobytu, som sa rozhodla najmä preto, lebo už mám s touto krajinou nejaké skúsenosti. V rokoch 2000 a 2001 som sa zúčastnila na jazykových pobytoch v Rakúsku a veľmi sa mi táto krajina zapáčila. Ľudia sú tu veľmi príjemní, dobrosrdeční a ústretoví. Človek sa tam cíti skoro ako doma, rýchlo si nájde priateľov. Počas tohto pobytu by som sa chcela čo najviac zlepšiť v nemčine a prežiť rok plný nových zážitkov a skúseností. Taktiež ma láka predstava štúdia na vysokej škole v tejto krajine."
Katka Danišová
 

Rakousko – Alpine Gemütlichkeit
Rakousko je asi nejvíce známé jako "rezidence" klasické hudby. V 18. století se stal Salzburg centrem barokní hudby. A byl to právě Salzburg, kde skládal Mozart, i když přirozeně dost času strávil i ve Vídni. Vídeň byla jako hudební magnet, kde vše bylo doprovázeno stimulujícím rytmem valčíků.

Země je také známa pro svou překrásnou přírodu, pro nádherná města a vesnice. Většina architektury je ze 17. století, a o něco málo novější budovy a struktury, byly vystavěny v romantickém stylu.

Rakouská škola
Rakouská mládež studuje 8 let na "high school". První stupeň střední školy začíná, když je studentovi 10 let a pokračuje až do závěrečné zkoušky ("Matura"), která se skládá v 8. ročníku. Po závěrečné zkoušce jsou studenti připraveni vstoupit na univezitu.

Většina výměnných studentů je zařazena do 5.-7. ročníku, záleží na jejich předchozích zkušenostech a vystudovaných letech SŠ. Abyste byli schopni studovat v Rakousku, musíte se učit německy minimálně 3 roky. Bez dobré počáteční znalosti němčiny byste nebyli schopni získat dobrý prospěch.

Nejběžnějšími předměty jsou angličtina, němčina, matematika, dějepis a biologie. Dále si můžeš zvolit jeden nebo dva volitelné předměty, záleží na tvých plánech do budoucna. Do školy budeš chodit 6 dnů v týdnu, výhodou bude to, že vyučování je velmi krátké. Hodiny začínají před 9 hodinou ráno a pokračují do 13 hodin, resp. do 12 hodin (o víkendu). Školní rok začíná v polovině září.

Volný čas v Rakousku
Blízkost jezer, lesů a hor nabízí nepřeberné množství nejrůznějších sportovních aktivit. Záleží na tobě, čemu se budeš chtít věnovat právě ty, na tvé náladě a možnostech.

Rakousko je kolébkou klasického alpského lyžování. Velký alpský lyžařský okruh začíná v oblasti Austrian Arlberg, kde je situováno mnoho velmi známých lyžařských center, např. St. Anton. Další možností jak trávit volný čas v Rakousku je objevování místa tvého pobytu, návštěva historických pamětihodností, muzeí apod.

Život v rakouské rodině
Budeš bydlet v rodině, která může bydlet jak v bytě v centru města tak v rodinném domku za městem nebo na venkově. Rakouská města jsou v porovnání s některými velkými městy Evropy velmi malebná.

Po snídani, která je typická pro země střední Evropy, následuje společný rodinný oběd. V pracovní dny bývá oběd mezi 13. - 14. hodinou. O víkendu je kolem poledne. Často jistě budete chodit na obědy či večeře do restaurací a budeš mít možnost vybrat si něco z bohatého menu.

Většina z vás bude se svou hostitelskou rodinou cestovat. Rakousko je známé pro jeho "Gemütlichkeit", což znamená pro svou příjemnou a přátelskou atmosféru. Proto se budeš jistě cítit velice dobře jak ve škole, tak i v hostitelské rodině.

Ceny pro školní rok 2018/ 2019

 Program Rakousko Cena programu Rozsah datumu narození
 rok188 000 CZK/ 7 200 EUR31.8. 2000 - 31.8. 2003
 semestr169 000 CZK/ 6 500 EUR31.8. 2000 - 31.8. 2003

V ceně programu zahrnuty

    • zápis a studium na střední škole
    • umístění v hostitelské rodině, přes týden snídaně a večeře, během víkendu plná penze
    • podpora a asistence místního koordinátora
    • podklady k získání studijního povolení
    • orientační setkání před odletem
    • informační balíček
    • při státních školách: pojištění (léčebné výlohy, odpovědnost za škodu)
    • nepřetržitá telefonická asistenční služba

Základní cena je uvedena v EUR. Cena v CZK je orientační a bude překalkulována v aktuálním kurzu v den úhrady programu.

Konec přijímání přihlášek a odesílám všech podkladů do dané země je 15.4. pro roční nebo semestrální studium od září a 15.10. pro semestrální studium od ledna.

Podrobné informace jak postupovat při přihlášení, jak vypadá organizace studia naleznete zde.
Kompletní ceník programu Rok na střední škole naleznete zde.
 

Přihlásit se na kurz