Všeobecné informácie

Studium střední školy ve Švýcarsku"Švajčiarsko ako hostiteľskú krajinu som si vybrala z viacerých dôvodov. Táto krajina viacerých národov je známa nielen svojou nenahraditeľnou  prírodou ale aj výbornou a prepracovanou ekonomikou, čo  bude určite spoznať na priateľstve, pochopení a  vytrvalosti voči študentovi. Švajčiarsko ma oslovilo  aj kvôli  jeho lyžiarskym možnostiam, čo  patrí medzi moje koníčky a chcela by som sa im tam popri  štúdiu na kvalitnej škole venovať aj naďalej."
Erika Kočková
 

Švýcarsko – země čokolády a sýrů
Švýcarsko je země, kde všechno běží jako hodinky. Je tam vše perfektní - alpská scenérie s elegantními a majestátními hotely, mezilidské vztahy jsou skvěle fungující, stejně jako veřejná doprava. Švýcarsko má čistý vzduch, široké posekané louky a průzračná jezera, takže každý návštěvník nabude dojmu, že Švýcarsko je věčně zelenou a svěží čerstvou zemí.

Vzdálenosti jsou malé, takže se klidně můžete vydat na denní výlet za přáteli bydlícími za hranicemi.
Švýcarsko je jednou z nejstarších demokracií na světě a také nejstabilnější. Zároveň je Švýcarsko neutrální zemí v případě válečných konfliktů. Během druhé světové války bylo Švýcarsko spolu se Švédskem dvěma neutrálními zeměmi v Evropě.

Švýcarská High School
Po základní škole (její délka závisí od kantonu) je studentům nabízena řada možností ke studiu. Jednou z nich je tzv. "Gymnasium" v délce 4 až 8 let, které je ukončenou závěrečnou zkouškou tzv. Maturität nebo Baccalauréat (francouzský termín pro stejnou zkoušku). Tato zkouška je poté vstupenkou na všechny fakulty švýcarských univerzit.
Další možností jsou různé druhy středních škol v délce 3 až 4 roky či "Seminar".
Zahraniční studenti jsou nejčastěji umisťováni na gymnáziích, které má několik sekcí. Studenti se mohou rozhodnout mezi následujícími větvemi: přírodovědná, humanitní (zde jsou vyučovány 2-3 cizí jazyky), klasická (literatura, řečtina a/nebo latina, umění a filozofie) nebo latinská. Ve všech větvích studenti studují historii, zeměpis, fyziku, matematiku, francouzštinu/italštinu/němčinu, biologii/zoologii, výtvarnou a tělesnou výchovu a chemii. Studenti zůstávají ve stejné studijní větvi po celou délku studia. Studium obnáší 32 - 40 studijních hodin plus domácí příprava.

Aktivity ve volném čase
V únoru jsou ve Švýcarsku dvoutýdenní "lyžařské" prázdniny. Školy organizují různé lyžařské kempy. Letní prázdniny jsou přibližně od začátku července do poloviny srpna. Školy jsou zavřeny na 2 týdny během podzimu. V minulosti se totiž předpokládalo, že studenti budou pomáhat při sklizních.

Rodinný život ve Švýcarsku
Více než 70 % švýcarských rodin pronajímá své byty či domy. Ve většině domácností zůstává matka v domácnosti. Průměrný počet členů rodiny jsou tři.

Hlavní jídlo je podáváno v poledne, večeře bývají z pravidla lehké.
O víkendech spousta lidí odjíždí do hor na výlety (většinou vlakem). Populárním sportem je fotbal, míčové hry všeobecně, plavání, jízda na kole a samozřejmě lyžování a snowboarding.

Ceny pro školní rok 2016/ 2017

 Program Švýcarsko Cena programu Rozsah datumu narození
 rok199 800 CZK/ 7 400 EUR1.6. 1998 - 31.7. 2001
 semestr194 900 CZK/ 7120 EUR1.6. 1998 - 31.7. 2001

V ceně programu zahrnuty

    • zápis a studium na střední škole
    • umístění v hostitelské rodině, přes týden snídaně a večeře, během víkendu plná penze
    • podpora a asistence místního koordinátora
    • podklady k získání studijního povolení
    • orientační setkání před odletem
    • informační balíček
    • při státních školách: pojištění (léčebné výlohy, odpovědnost za škodu)
    • nepřetržitá telefonická asistenční služba

Cena v CZK je určena pro občany České republiky, cena ve valutě pro občany Slovenské republiky. Cena v CZK je orientační a bude přepočítána dle aktuálního kurzu.

Konec přijímání přihlášek a odesílám všech podkladů do dané země je 15.4. pro roční nebo semestrální studium od září a 15.10. pro semestrální studium od ledna.

Podrobné informace jak postupovat při přihlášení, jak vypadá organizace studia naleznete zde.
Kompletní ceník programu Rok na střední škole naleznete zde.

Přihlásit se na kurz