Všeobecné informácie

Studium střední školy v USA

Studium na střední škole v USA
Školní rok 2018-19

KLASIK výměnný program!

Přihlaste se ještě dnes! 

Zajistíte si výbornou cenu a test zdarma!

školní rok  149 500 CZK/ 6 300 USD
semestr     138 750 CZK/ 5 850 USD


V ceně programu:

  • umístění do školy
  • ubytování v hostitelské rodině
  • komplexní pojištění

Podmínky akce:

  • přihláška do 15. 9. 2017
  • absolvování testu
  • podklady hotové do 30. 9. 2017
  • veškeré detaily se dozvíte zde

 
Už v v lednu nebo září 2018 můžete studovat na americké střední škole!

Chcete se dozvědět více? Volejte 224 934 279  nebo pošlete email na: info@studypoint.cz

 


Přihlaste se ještě dnes!

The Greatest Land on Earth
Spojené státy jsou báječná země plná klimatických a přírodních rozmanitostí, s přibližně 275 miliony obyvatel. Běžné pro ně všechny je láska k jejich zemi, vstřícnost, milují život a čiší pohostinností vůči návštěvníkům z jiných zemí.

Americká škola
Americký školní systém je naprosto jiný než ten náš. Rok má dvě nebo tři období - semestry. Školní rok začíná v srpnu/září a končí v květnu/červnu. Studenti, kteří procházejí 9. až 12. ročníkem jsou nazýváni "Freshman", "Sophomores", "Juniors" a "Seniors". Většina výměnných studentů je zařazena jako "Juniors" nebo "Seniors" v závislosti na jejich věku, školním prospěchu a místních pravidlech školy. Každý den budete mít stejný rozvrh. Z celkových 6 či 7 předmětů budou jen 2 povinné, a to angličtina a americká historie nebo americká společnost. Jestliže máte nějaký předmět, který byste chtěli studovat, zde se naskýtá vaše možnost. Vybírat můžete z řady nám známých předmětů, ale je zde i řada netradičních, jako např. řečnictví, divadlo, hudba, tanec, nejrůznější sporty, fotografie a řada dalších. Americké školy nabízejí studentům mnohem více mimoškolních aktivit než u nás. Můžete navštěvovat řadu klubů, kde poznáte kamarády, kteří mají podobné zájmy jako vy. Když budete aktivní, ze svého školního roku si odnesete mnoho cenných zážitků a kontaktů. Někdy, jako velké zakončení školního roku, je pořádán velký ples či párty s názvem "The Prom", kterého se také zúčastníte.

Aktivity ve volném čase
Mezi mladými Američany je běžné, že se stávají členy nejrůznějších klubů, v kterých se mohou věnovat svým zálibám. Jsou to např. sportovní kluby, kluby fotografování, dramatické kroužky, filmové kluby, šachové kluby a mnohé další. Mnohé z těchto činností probíhají ve škole, která v rámci mimoškolních činností nabízí velmi širokou škálu aktivit, která uspokojí i nejnáročnějšího studenta.

Vyzkoušejte nové sporty
Během školního roku budete mít šanci vyzkoušet i nové sporty, jako např. americký fotbal, basketbal, baseball, golf, tenis, apod. Po vyučování se budete střetávat se svým trenérem a ostatními hráči, abyste společně trénovali. Zapojte se to školního týmu a ucítíte tzv. "American School Spirit" - pocit hrdosti, že i vy jste členem týmu, školy. Všichni spolužáci se mnoha zápasů budou účastnit a jistě i náruživě fandit.

Cestujte a poznejte USA
V průběhu roku budete jistě chtít poznat místa, která jste dosud znali jen z průvodců nebo televizních pořadů. Nyní je máte možnost navštívit. Všichni studenti budou mít příležitost se zúčastnit mnoha výletů, pořádaných během pololetních prázdnin. K cíli výletu poletíte a pojedete autobusem a společně se zkušeným vedoucím strávíte přibližně jeden týden báječného cestování.

Umisťovací organizace spolupracují se specialisty na cestování po USA, proto si můžete svůj výlet naplánovat ještě před odletem do hostitelské země. Až budete znát místo svého umístění, rádi vám pomůžeme s výběrem místa, které byste určitě měli navštívit. Doporučujeme cestovat až po Vánocích anebo po ukončení školního roku, kdy můžete, po dohodě s umisťovací organizací a rodiči, zůstat v zemi déle a poznat více z USA.

V rámci programu Rok na střední škole v USA můžete volit mezi 2 druhy programů: KLASIK nebo SELECT

 

Přihlásit se na kurz