Všeobecné informace

Jazykové kurzy v ČíněČína
 

Čínská lidová republika  je nejlidnatější stát světa. Velmi rychle rostoucí ekonomika, vojenská síla i progresivní diplomacie dávají vzrůst nové supervelmoci. Země je od roku 1949 vedena Komunistickou stranou Číny, jejíž představitelé si dělají nárok i na ostrov Tchaj-wan a několik dalších menších území, tyto oblasti však jsou spravovány vládou Čínské republiky.

Čínská lidová republika má vícestupňový správní systém. Na nejvyšší úrovní stojí provincie. Vláda ČLR jich kontroluje 22, ostrov Tchaj-wan je vládou ČLR sice považován za další provincii, administrativně je ale spravován vládou Čínské republiky. Mimo provincií je v ČLR 5 autonomních oblastí  zahrnujících oblasti obydlené z velké části příslušníky národnostních menšin, 4 samosprávná města  a 2 zvláštní správní oblasti  těšící se velké míře autonomie. Dále jsou provincie a autonomní oblasti rozděleny na autonomní prefektury, okresy, autonomní okresy a města a ty dále na města a obce včetně měst a obcí etnických menšin.

Díky ekonomickým reformám, které začal od roku 1976 prosazovat Teng Siao-pching a na které navázali jeho nástupci v 90. letech, byl v ČLR v polovině 90. let 20. století nastartován rychlý hospodářský růst, jenž trvá dodnes a rychle stimuluje všechny oblasti národního hospodářství.

Čína je obrovská země – třetí největší na světě – a co do počtu obyvatel zároveň nejlidnatější. Má bohatou a dlouhou historii,z níž lze upozornit na řadu významných starých dynastií, ale i bouřlivý vývoj v novodobých dějinách země. Je proslulá vynálezem porcelánu, papíru, kompasu a střelného prachu. Čína se pyšní údajně jedinou stavbou na Zemi viditelnou z vesmíru – Velkou zdí.

Z hlediska geografie nabízí Čína cestovatelům řadu odlišných oblastí – pouště, hory, nížiny, největší a nejvýše položenou náhorní plošinu na světě (Tibet), ostrovy, moře, řeky…atd.

Z dříve zaostalé agrární země se v posledních letech stává jedna z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě, která bude nejspíš v 21.století patřit k největším velmocem světa. Umožňuje to zdejší „hybridní“ typ ekonomiky, která má znaky centrálního plánování, ale i volného trhu.

Čínská kuchyně je světově proslulá, i když je pravdou, že jídla v čínských restauracích servírovaná u nás jsou dost odlišná od těch, na kterých si budete pochutnávat přímo v Číně.

Podrobnější informace o nabízených kurzech naleznete na stránkách jednotlivých destinací.

Orientační kalkulátor jednotlivých kurzů naleznete zde a podrobné informace o průběhu kurzu, jak se přihlásit.... zde.

Přihlásit se na kurz