Všeobecné informace

Jazykové kurzy na Novém Zélandě


Nový Zéland
 

Nový Zéland je v poslední době stále populárnější. Nezničená, pohádková země leží v Tichém oceánu, přibližně 16 km jihovýchodně od Austrálie a tvoří ji dva hlavní ostrovy. Nový Zéland je přitažlivý hlavně svou nádhernou přírodou. Přírodní bohatství ostrovů je velice rozmanité – naleznete zde hory, ledovce, sopky, termální oblasti, deštné pralesy i jezera. V zemi je přes deset národních parků, které pokrývají přibližně 30% její celkové plochy. Na Novém Zélandu jsou nekonečné možnosti k provozování vodních sportů, turistiky a lyžování.

Na Novém Zélandu můžete hned za vašimi dveřmi objevovat neporušené krásy přírody a trávit svůj volný čas procházkami, rybařením a lovem. Novozélanďané jsou velmi přátelští a užívají si života. Na severu se v létě teploty pohybují kolem 20°C a v zimě kolem 11°C. North Island je vyhlášený svými ideálními podmínkami pro plavby na lodi a jiné vodní sporty. Najdete zde také ovocné farmy. South Island je známý především svojí okouzlující přírodou.

Věděli jste...?
....že na více než 20% území Nového Zélandu jsou parky, lesy rezervace a nejméně 13 národních parků s neporušenou přírodou. Pokud pojede průměrnou rychlostí 100 km/hod. projedete jižní ostrov za 12 hodin a severní za 13 hodin. Jiné prvenství má Nový Zéland v počtu golfových hřišť na „hlavu“ – takže skrytý ráj pro golfové hráče. No a to s počtem ovcí je asi známější než cokoliv jiného…..

Hlavním městem je Wellington, avšak městem s největším počtem obyvatel je Auckland. Z Nového Zélandu pochází řada slavných osobností. Jistě jste slyšeli o Lordu Rutherfordovi, kterému se jako prvnímu podařilo rozštěpit atom, nebo o světoznámé sopranistce Kiri Te Kanawa.

Podrobnější informace o nabízených kurzech naleznete na stránkách jednotlivých destinací.

Orientační kalkulátor jednotlivých kurzů naleznete zde a podrobné informace o průběhu kurzu, jak se přihlásit.... zde.

Přihlásit se na kurz