Všeobecné informace

Jazykové kurzy ve Španělsku


Španělsko - objevte zemi s rozsáhlou kulturou a vzrušující staletou historií!

 

Vydejte se do jedné z nejteplejších zemí Evropy! Vítejte v zemi s rozsáhlou kulturou a vzrušující staletou historií! Objevte mimořádnou přírodu odhalující pestrost krajiny Pyrenejského poloostrova. Španělsko můžeme rozdělit do tří oblastí. Středomořská oblast se vyznačuje slunečným a suchým podnebím. Oceánská oblast vás oslní svou zelení a zaskočí častými dešti. Centrální planina je relativně rovná a nepříliš úrodná. Miliony turistů ročně přitahuje Španělsko svou rozmanitostí. Středomořskou oblast zaplavuje rok od roku miliony návštěvníků z různých koutů světa, kteří vyhledávají písečné pláže, vynikající španělské pokrmy a čilý noční život. Naleznete zde i proslulá golfová hřiště či tenisové kurty.

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Janem Carlosem I., který je hlavou státu od smrti generála Franca. Vláda hraje ve vedení Španělska velmi důležitou roli. Občané si složení vlády volí v demokratických volbách. V různých krajích se můžete setkat i se speciálním nářečím, jako je například Katalánština, Baskidština nebo Andaluština. Ale nemusíte mít obavy, že byste se tam španělsky nedomluvili.

Nejznámější a nejoslavovanější národní svátek připadá na 12. říjen. Tento den je oslavou objevitele Ameriky Krištofa Kolumba a nástupu období Novověku.

Každý z vás určitě slyšel jména jako Velázques, Murillo či Cervantes. Velikáni španělské literatury jsou známí nejen v Evropě, ale i po celém světě. K moderním umělcům patří Lorca, Miró, Dalí a Picasso. Dnešní Španělsko je stále velmi otevřené umělcům a kultuře všech oborů. Velmi známá je španělská architektura, kterou v posledním desetiletí ovlivnily Olympijské hry konané v Barceloně v roce 1992.

Podrobnější informace o nabízených kurzech naleznete na stránkách jednotlivých destinací.

Orientační kalkulátor jednotlivých kurzů naleznete zde a podrobné informace o průběhu kurzu, jak se přihlásit.... zde.

Přihlásit se na kurz