Všeobecné informace

Jazykové pobyty ve FranciiFrancie - země, která má snad vše. Alpy, moře, vinice, nádherná města a kulturní památky.
 

Francie je bezpochyby jednou z nejrozmanitějších evropských zemí. Je proslulá nejen svými historickými památkami a literárními díly, ale také jako centrum světové módy. Samozřejmě nesmíme zapomenout na výbornou místní kuchyni, na kterou jsou Francouzi obzvláště hrdí. Se svou rozlohou je Francie daleko největší zemí západní Evropy. Francii obklopují tři moře - kanál La Manche, Atlantský oceán a Středozemní moře, a tři pohoří - Pyreneje, Alpy a Jura.

Francie, oficiální název Francouzská republika je demokratický stát, jehož metropolitní část se nachází v západní Evropě. Součásti Francouzské republiky jsou také zámořské departementy a zámořská území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu a Oceánii. Francouzi často přezdívají metropolitní Francii l'Hexagone (šestiúhelník), kvůli jejímu geografickému tvaru.

Je členskou zemí Severoatlantické aliance (NATO) a je jedním ze zakládajících členů Evropské unie (EU). Dále je Francie jedním ze zakládajících členů Spojených národů. Je jedním z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN s právem veto, a také jednou z osmi uznaných nukleárních mocností.

Podrobnější informace o nabízených kurzech naleznete na stránkách jednotlivých destinací.

Podrobné informace o průběhu kurzu a jak se přihlásit naleznete zde.

Přihlásit se na kurz