Všeobecné informace

Skotsko


Edinburgh Military Tatto: Skotové pochudujcí v typických kiltech a hrající na dudy. Společně s Edingburgským mezinárodním festivalem je  tradičním vrcholem léta.
 

Skotsko nabízí vše, co si jen dokážete představit – whisky, golf, romantiku a bohatství ukryté v hradech a mnoha dalších pamětihodnostech.

Panenská příroda a slavná města
Panenská příroda, množství vodopádů, skal a jezer nabízí úchvatné zážitky každému návštěvníkovi Skotska, který se cestou zpět do civilizace určitě neopomene zastavit na skok v některých z tradičních palíren skotské whisky. V ulicích Edinburghu potom zcela jistě narazíte na pravé Skoty v tradičních kiltech - ten si jako suvenýr můžete zakoupit takřka v každém místním obchůdku.

Slavná skotská města vás zvou k návštěvě. V hlavním městě Edinburghu se vydejte po dlážděné Royal Mile (královské míli) od starobylého hradu, který se tyčí nad městem, k paláci Holyrood Palace. Nejvýznamnější událost roku se koná v srpnu, kdy město hostí mezinárodní festival, při němž hradní nádvoří ožije vojenskou přehlídkou. Hlavním městem ve skotském stylu je Glasgow. Lákadla jako Maják, Burrellovy sbírky a Galerie moderního umění odrážejí glasgowskou vášeň pro umění. A po západu slunce si můžete vychutnat dobrou sladovou whisky – ve Skotsku se pálí 300 různých druhů. Vydejte se na  jedinou naučnou stezku o sladové whisky na světě a ochutnejte jednoho nebo dva panáky ve Speyside nebo navštivte Islay a poručte si „rašelinovou“ sladovou whisky jako je Laphroaig či Lagavulin.

Skotsko je blíž, než si myslíte – pouze čtyři hodiny cesty vlakem z Londýna do Edinburghu, a do všech větších měst je zavedeno pravidelné letecké spojení. Země se chlubí téměř 800 ostrovy (130 z toho je obývaných), které jsou přístupné trajektem. Mezi oblíbená výletní místa patří Iona, se svým starobylým klášterem, a Skye, romantické místo útěku Charlese Edwarda Stuarta přezdívaného sličný prince Charlie.

Skotsko - ráj pro golfisty
Skotsko se honosí více než 540 golfovými hřišti, včetně světově proslulých turnajových hřišť jako jsou The Old Course St Andrews, Royal Troon, Carnoustie, Muirfield, Turnberry a Gleneagles. Vezmeme-li v úvahu kvalitu a spektrum golfových hřišť a ubytování, které uspokojí potřeby všech golfistů, Skotsko je jasnou volbou jako místo pro golfovou dovolenou.

Podrobné informace o průběhu kurzu a jak se přihlásit naleznete zde.

Přihlásit se na kurz