Všeobecné informace

Studium střední školy v Kanadě

Program SELECT v Kanadě

Mezinárodním studentům nabízíme vynikající možnost poznání kanadské kultury včetně života v kanadské rodině. Všechny školy nabízejí výuku v katolicky založeném prostředí. Jednotlivé školy mají široký výběr programů a mohou studentovi nabídnout plná začlenění do místní komunity včetně studia, sportu, umění, hudby a dalších.

Všechny hostitelské rodiny jsou důkladně prověřeny. Program zahrnuje přátelské, bezpečné a starostlivé rodiny, pomoc studentovi s aklimatizací, pojištění, podporu při vyřizování školních formalit, kontrolu školních výsledků a docházky a 24 hodinový servis.

Program nabízí vysoké standardy výuky v různých stupních složitosti, včetně pokročilých přípravných kurzů na university. Výměnní studenti mohou složit i maturitu, samozřejmě pod podmínkou úspěšného dosažení všech podmínek a kritérií. 

Podmínky pro přijetí do programu v Kanadě:

  • Středně pokročilá znalost daného jazyka  (některé školy akceptují základní znalosti jazyka)
  • Zpáteční letenka
  • Minimálně 200 CAD jako kapesné na měsíc
  • Dodržování pravidel dané školy a našeho partnera
  • Věk mezi 15-ti a 19-ti roky

Termín pro ukončení přijímání přihlášek 15.6. (15.12. pro semestr) pro školy v provincii Alberta a 1.6. (15.12. pro semestr) pro ostatní.

Ceník si můžete stáhnout zde
Kontaktujte nás na info@studypoint.cz nebo tel: +420 224 934 279.

Přihlaste se ještě dnes!

Kanada je obrovská země...
...a připomíná jednu velkou přírodní rezervaci. Samozřejmě, že zde jsou velká města, ale Kanada je známá především svoji přírodou – obrovskými lesy, křišťálově čistými jezery, Rocky Mountains, alpskými loukami a mnoha nádhernými scenériemi.
Země se dělí na deset provincií: Yukon, British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Quebec, New Brunswick, New Foundland a Prince Edward Island. Největší část Kanady – North Western Territory se rozkládá na sever ode všech ostatních provincií.

Program SELECT nabízí možnost se podívám prakticky kamkoliv v Kanadě. Pro detailní nabídku nás kontaktujte ještě dnes!

Ubytování v hostitelských rodinách
Ubytování je zajištěno v kanadských rodinách, mnohdy jde o rodiny s několikanásobnými zkušenostmi s hoštěná zahraničních studentů. Rodiny poskytují studentovi stravu, během týdne snídaně a večeře, během víkendů plnou penzi. Školní obědy si však studenti hradí sami. Hostitelské rodiny motivuje příležitost sblížit se s cizí kulturou, naučit se něco nového a představit život ve své zemi mladým lidem z jiných zemí světa. Typická hostitelská rodina neexistuje, stejně jako rodiny s dětmi se do programu přihlašují i neúplné rodiny nebo rodiče, jejichž děti už vyrostly a žijí samostatně. Při výběru se dbá především na to, aby rodina vytvářela pro studenta vhodné podmínky. Ubytování v hostitelské rodině je pro studenta velkou výhodou, a to nejen v oblasti komunikace.

Způsob života kanadských rodin
Kanaďané jsou považováni za jedny z nejpřátelštějších a nejštědřejších lidí na světě. Jsou pověstní svou pohostinností a vřelostí k návštěvníkům z ciziny. Nezapomeňte jim poděkovat za veškerou pomoc nebo za prokazování zájmu o vaši osobu.
Úředními jazyky v Kanadě jsou angličtina a francouzština. Francouzsky se nejvíce mluví v Quebecu a podél pobřeží Atlantiku. Anglicky se hovoří ve vnitrozemí. Většina Kanaďanů ovládá oba jazyky. Nebudete mít tedy problémy s dorozuměním, ať jste umístěni kdekoliv.

Aktivity ve volném čase
Vzhledem k překrásné přírodě je zcela přirozené, že Kanaďané tráví většinu času venku. Díky střídání ročních období se mohou věnovat nejrůznějším zábavným činnostem na čerstvém vzduchu po celý rok.
V létě se Kanaďané vydávají na výlety do překrásné divočiny. Kempování, lezení po horách a jízda na kánoi nebo kajaku jsou oblíbenými činnostmi většiny Kanaďanů. Dalšími populárními letními sporty jsou fotbal, baseball, americký fotbal, golf, tenis, jízda na kole, skateboardu a inlines.
V zimě Kanaďané lyžují, jezdí na snowboardu, na běžkách, nebo se jen vydají do přírody na procházku.
Kanaďané velmi rádi bruslí a mnozí hrají v zimě na zamrzlých jezerech hokej. I ty nejmenší komunity mají krytý zimní stadion a vlastní hokejový tým. Díky hvězdám jako je Gretsky, Lindros a Karya je snem mnohých kluků stát se jednou hráčem NHL. V Kanadě se také těší velké oblibě ženský lední hokej a mnohé dívky se mu aktivně věnují.
Téměř každá komunita má i vlastní krytý bazén, kde se plave, hraje vodní pólo a potápí. Nesmíme zapomenout ani na tělocvičny vybavené na posilování, aerobik, step up apod.

Program SELECT nabízí možnost si vybrat aktivity ve volném čase - sport, hudba, umění, Máte jiné hobby, zeptejte se nás? Pro detailní nabídku nás kontaktujte ještě dnes!

Péče o studenta
Umisťující organizace má v každé lokalitě, kde umisťuje studenty, siť místních koordinátorů, kteří mají studenty na starosti během celého pobytu. Po příletu se uskuteční setkání s koordinátorem, při kterém student obdrží veškeré informace důležité pro orientaci v novém prostředí. Koordinátor je se studentem a hostitelskou rodinou v pravidelném kontaktu každý měsíc. Osobní návštěvy se uskutečňují jednou za semestr. Pokud student potřebuje pomoc, může se na svého koordinátora obrátit kdykoliv.

Víza – studijní povolení
Pro studium na střední škole v Kanadě není potřeba žádné vízum, ale je potřeba zažádat o speciální studijní povolení (Study Permit). Podrobnosti týkající se žádosti Vám rádi podáme v našich kancelářích, kde Vám zároveň pomůžeme připravit podklady pro získání „Study Permit“. Samotnou žádost podává každý žadatel sám. Aktuální poplatky, formuláře, požadavky a změny najdete na www.canada.cz  
 

Přihlásit se na kurz