Všeobecné informace

Studium na elitní soukromé střední škole v Německu

 Hokejbal je hlavní školní sport!

NOVINKA!  Schule Schloss Salem

Studypoint vám nabízí možnost studovat na elitní privátní škole v Německu v  blízkosti obrovského jezera v krásném venkovském a kulturně bohatém regionu střední Evropy.

"Unser ganzheitlich geprägtes Bildungs- und Erziehungskonzept zielt auf die kognitiven und intellektuellen Kompetenzen unserer Schüler, ohne die sozialen, musisch-kreativen und sportlichen Lern- und Erfahrungsfelder geringer zu gewichten." 

Škola Schule Schloss Salem je největší a nejznámější internát Německa, je to státem uznané internátní gymnázium a je členem IB World School. Jejími hlavními cíli jsou vynikající vzdělání a rozvoj osobností jejích žáků.

Škola vyučuje žáky od 10 do 18 let ve třech stupních:

  • Nižší – pro žáky 5.-7. třídy s integrovanou jazykovou školou pro výuku německého jazyka
  • Střední – pro žáky 8.-10. třídy s výukou v němčině nebo angličtině
  • Vyšší – pro žáky posledních dvou ročníků SŠ (11.-12. třída) s možností získat německou „maturitu“ (das Abitur) nebo mezinárodní diplom IB (International Baccalaureate), který je zejména vhodný, pokud uvažujete o studiu na univerzitě v zahraničí

Škola poskytuje ubytování svým 630 žákům, asi 30% z nich je zahraničního původu (asi 40 národností), stejně jako někteří učitelé. Žáci musí nosit školní uniformu. Třídy mají 14-22 žáků, což umožňuje snadnější zapojení všech žáků do výuky a bližší kontakt s učiteli.

Přehled ročníků na německé střední škole a odpovídající ročníky na české střední škole:

• Klasse 10 odpovídá druhému ročníku střední školy.
• Klasse 11 odpovídá třetímu ročníku střední školy.
• Klasse 12 odpovídá čtvrtému ročníku střední školy.

Sportovní a jiné aktivity
Škola má několik zájmových klubů a kroužků. Každý student si vybírá kromě běžných hodin tělocviku ještě z nabídky několika sportů, ve kterých pak také soutěží a účastní se různých turnajů, je to např. hokejbal, plavání, běh, aerobik, fitness, gymnastika, atletika, veslování, tenis, golf, lezení, plachtění. Kromě sportu se zde můžete naučit hrát na hudební nástroj, kreslit, hrát divadlo anebo debatovat při simulaci modelu Organizace spojených národů.

 

Pro více informací o cenách a studiu na střední škole v Německu nás neváhejte kontaktovat

 

Přihlásit se na kurz