Všeobecné informace

Jak si správně vybrat

JAK NA STUDIUM HOTELOVÉHO MANAGEMENTU V ZAHRANIČÍ

Přemýšlíte o studiu na hotelové škole v zahraničí?  Chcete vědět, jestli je to pro vás to pravé? Následující desatero vám pomůže dospět k tomu správnému rozhodnutí. Stačí si odpovědět na jednotlivé otázky

1. Co od studia v zahraničí očekáváte?
Pokud je to otevření nových možností, odlišných studijních přístupů nebo navázání mezinárodních kontaktů nejen se studenty z celého světa, ale i špičkovými firmami, hotely, restauracemi, které vám nabídnou příležitosti v oblasti mezinárodního cestovního ruchu a hotelnictví, pak je studium v zahraničí pro vás tou nejlepší alternativou

2. Kde chcete studovat?
Když hotelový management – pak jedině Švýcarsko! Jako rodiště pohostinství, má ideální předpoklady předávat své zkušenosti v této oblasti díky tradici a zkušenostem, kvalitnímu studijnímu systému. Důkazem jsou studenti 120 různých národností a na 20 000 absolventů po celém světě. Zdejší hotelové školy jsou zařazeny v desítce nejprestižnějších škol.

3. Jsem dostatečně jazykově vybavený?
Samozřejmostí je špičková angličtina, ale i ta se dá ještě před nástupem do školy dopilovat v přípravném kurzu (za velmi příznivou cenu 480 CHF na týden). Od 2. ročníku potom využijete i další světový jazyk. Čím víc řečí umíte, tím větší máte potom možností na výběr místa, pro vaši praxi. 

4. Jaký z oborů hotelnictví mě láká?
Chcete být skutečným specialistou ve zvoleném oboru? Můžete vybírat z celé řady oborů od Hotelnictví, Pořádání akcí, Cestovní ruch, Kulinářské umění, Rekreace a lázeňství, Hotelový management, Hotelový design.
            
5. Jakým způsobem ho chcete studovat?
Máte už dost teoretické výuky a rádi byste si ze studia odnesli poznatky, které budete skutečně ihned schopní uplatnit v reálném životě? Potom si můžete být jistí, že právě švýcarské hotelové školy, nabízí přesně, co hledáte. Některé jsou součástí hotelových komplexů, kde studenti potom realizují své praxe.

6. Kdo mě bude vyučovat?
Studium je vedeno profesionály ze zkušeností z jednotlivých reálných situací studovaných předmětů

7. Nebude to příliš drahé?
Ano, studium na prestižních švýcarských školách není úplně levné. Ročně se pohybuje kolem 28 000 CHF, ale na rozdíl od jiných zahraničních škol zahrnuje kromě výuky na vysoké úrovni i špičkové ubytování včetně stravy, komplexního pojištění a placené praxe v délce 3-6 měsíců. Kromě toho je délka intenzivního studia včetně praxe pouze tři akademické roky namísto běžných čtyř. Rozhodně to není jen čas pasivně strávený ve škole, ale je to ta nejlepší životní investice.

8. Co po ukončení studia?
Zjistíte, že se vám otevřou nekonečné možnosti. Ať už budete hledat perspektivní zaměstnání nebo se v budoucnu pustit do budování vlastního podniku v cestovním ruchu a pohostinství, poznáte se s nejlepšími zaměstnavateli v oboru, kteří vám umožní získat zkušenosti právě v jejich provozech. Důkaz: až 70% absolventů pracuje na vedoucích pozicích do dvou let po ukončení studia. Není to ten nejlepší start pro vaši karieru?

9. Neztratím kontakt?
Všichni studenti jsou součástí školní databáze, díky které jsou i po ukončení studia v systému absolventů a vždy se mohou vzájemně kontaktovat se svými bývalými spolužáky po celém světě. Máte tak po zbytek života garantováno, že se v oboru hotelnictví nikdy neztratíte, ať jste kdekoli.

10. Je moje volba správná?
Jste již téměř rozhodnutí, ale chcete mít jistotu, že vaše rozhodnutí je správné. Navštivte školu, o které uvažujete během 3 intenzivních dnů otevřených dveří, kde se prakticky dozvíte vše, co potřebujete pro tak závažně rozhodnutí, jako investovat do studia na hotelové škole ve Švýcarsku.

 Pro více informací o tomto programu nám volejte na +420 224 934 279 nebo pište na info@studypoint.cz.

Přihlásit se na kurz