Všeobecné informace

O nás

Společnost StudyPoint s.r.o. je díky dlouholeté zkušenosti s organizováním jazykových kurzů v zahraničí profesionálem ve svém oboru. Její zakladatel již v roce 1994 etabloval STS Student Travel Schools AB, jednu z největších vzdělávacích organizací na světě, v České a Slovenské republice. A byla to právě STS, která "objevila" moderní jazykovou cestu pro mládež tak, jak je dnes provozována ve většině zemí světa.

Vznik firmy StudyPoint se datuje k 1.1.2003 a jeho základem je pokračující spolupráce s STS Student Travel Schools AB. Společnost StudyPoint s.r.o. je výhradním zastoupením STS v České a Slovenské republice a pokračuje ve stejném konceptu jako v předchozích letech s STS, kdy základními hodnotami jsou zodpovědnost, bezpečnost a kvalita.

Na počátku své činnosti, v roce 1994, nabízela naše organizace dva stěžejní programy, a to Jazykové cesty a studium na středních školách (High School) v zahraničí. O několik let později jsme nabídku rozšířili o další produkty, které jsou zaměřené na jazykové vzdělání dospělých - program Mezinárodní jazykové kurzy. Součástí je nabídka studia na zahraničních college a univerzitách, dlouhodobá studia v zahraničí, oborová studia a kurzy pro profesionály a samozřejmě i krátkodobé jazykové kurzy. V roce 2000 jsme paletu nabídky doplnili programem studia hotelového managementu a cestovního ruchu na prestižních školách ve Švýcarsku.

V následujících letech přibylo spoustu novinek v programu High School. Za zmínku stojí program SELECT v USA, Kanadě, Velké Británii a Irsku. Je to ojedinělá možnost, jak si vybrat lokalitu pro středoškolské vzdělání a zároveň najít školu, která bude nejlépe odpovídat akademickým cílům studenta -  International Baccalaureate® (IB), Sixth Form, STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics). High School Select nabízí i zohlednění individuálních zájmů a zaměření, jako sport, hudba, výtvarné umění a další.

Od roku 2013 spolupracujeme s Franklin Virtual High School (FVHS) - online střední škola plně akreditovaná americkými asociacemi! FVHS nabízí virtuální přípravu na SAT/ACT/GMAT/GED. Boarding schools v Německu, Skotsku, Anglii, USA a Kanadě rozšířily naše portfolio v průběhu roku 2015.

Jazykové cesty v roce 2018 přidaly do nabídky univerzitní kampusy prestižních škol - University of Oxford, University of London Greenwich, London Harrow, Brighton, Bournemouth. Výuka a ubytování umístěné do tohoto prostředí, v  době letních prázdnin, dává studiu nenahraditelnou atmosféru a inspiraci do akademické budoucnosti našich juniorů.

Benjamin Franklin said, “An investment in knowledge pays the best interest.”