Všeobecné informace

FAQ

Před odjezdem na jazykovou cestu vás pravděpodobně napadne mnoho otázek, na které byste chtěli znát odpověď. Zde najdete nejčastější otázky a odpovědi na ně. Pokud zde nenajdete právě to, co vás zajímá, můžete nám poslat své otázky na adresu info@studypoint.cz.

 • 1. Jak se vybírají hostitelské rodiny?
  Naši partneři věnují velkou pozornost výběru hostitelských rodin a zástupci navštěvují všechny rodiny v kurzovním městě, provádějí s nimi pohovory, kontrolují rodinné zázemí. Většina z našich hostitelských rodin ubytovává studenty již po mnoho let a mnozí studenti udržují kontakty se svou hostitelskou rodinou i po skončení jazykové cesty. Studenti, kteří se vracejí do stejného kurzovního města, často chtějí bydlet ve stejné hostitelské rodině.
 • 2. Mohu být ubytován v hostitelské rodině společně se svým kamarádem?
  Ano. Zaručujeme vám, že v případě vašeho požadavku na ubytování společně s vaším kamarádem, budete ubytováni v jedné hostitelské rodině, maximálně však čtyři osoby.
 • 3. Nemám žádného kamaráda, který by mohl jet se mnou. Stává se to běžně? Budu bydlet sám?
  Situace, kdy student cestuje sám, je běžná. Pokud nechceš být v hostitelské rodině jediný Čech/Slovák, ubytujeme tě s českými/slovenskými studenty, kteří mají stejné zájmy.
 • 4. Jsem alergik/diabetik. Mohu se i přesto zúčastnit?
  Samozřejmě, že můžeš. Ale je velmi důležité, aby si StudyPoint uvědomil o svém zdravotním stavu. Ve většině anglických domácností jsou koberce, které mohou u alergiků vyvolat problémy. Bohužel ti nemůžeme plně zaručit, že tvoje hostitelská rodina nebude mít doma koberce, ale ovšem, že uděláme vše proto, abychom pro tebe našli vhodnou hostitelskou rodinu.
 • 5. Mohu změnit hostitelskou rodinu?
  Jestliže pocítíš potřebu změnit hostitelskou rodinu, je možné ji změnit. Pobyt v nové zemi a v nové rodině je neobvyklá situace a přináší s sebou řadu problémů. Proto by si měl dát sobě i hostitelské rodině dost času na to, abyste si na sebe zvykli. Pokud se ti něco nezdá, vždy si můžeš promluvit se svým vedoucím, který ti pomůže danou situaci vyřešit.
 • 6. Má hostitelská rodina děti?
  Mnoho hostitelských rodin má děti různého věku, některé jsou mladší, některé jsou vašeho věku. Ale některé hostitelské rodiny nemají děti. Každý typ rodiny má svoje výhody.
 • 7. Jak moc se naučím ve škole?
  Bezpochyby si vylepšíš své jazykové dovednosti. Ovšem o kolik, to již záleží na tvé motivaci. Naši učitelé využívají skutečnosti, že jsi v zemi, kde je příslušný jazyk mateřštinou, a i výuka zde probíhá jinak než doma.
 • 8. Budu bydlet daleko od školy?
  Stejně jako doma i zde můžeš bydlet dále od školy. Někteří studenti dokonce budou muset dojíždět autobusem. Naši partneři se snaží umístit různé skupiny studentů do blízkosti příslušných škol.
 • 9. Co budeme dělat po škole?
  Vaši vedoucí se postarají, abyste vždy měli nějaký program po škole. Budete podnikat různé výlety, chodit do kina, zkusíte si různé sporty, budete se opalovat a koupat, a večer se samozřejmě můžete vydat na diskotéku. Program je velmi různorodý, tudíž by měl uspokojit zájmy všech. Velká část programu je zahrnuta do ceny jazykového kurzu. Najdete zde i mnoho volitelných aktivit, jak sportovních tak i kulturních, které si však musíte zaplatit.
 • 10. Co mám dělat v případě nehody,….?
  Váš vedoucí a vaše hostitelská rodina pomohou při řešení nastalé situace. Pojištění je zahrnuto v ceně jazykového kurzu (pouze u mimoevropských destinací, u evropských destinací je nutno přiobjednat či obstarat sám) a pokrývá výlohy v případě onemocnění, nehody, zodpovědnosti za hmotné škody a ztráty či poškození zavazadel, bez jakékoliv spoluúčasti.