Všeobecné informace

Ubytování

Většinou se můžete rozhodnout, jaký typ ubytování vám bude nejvíce vyhovovat! Ubytování v hostitelské rodině je dlouhodobě nejpopulárnější zejména pro mladší studenty. Ubytování v residenci nebo internátního volí často studenti dlouhodobých kurzů a nebo ti co si chtějí vyzkoušet ubytování na klasické college nebo univerzitě.

  • Hostitelská rodina (HF)
    Ubytování v hostitelské rodině je nejčastěji požadovaným typem ubytování. Je vhodné zejména pro mladší studenty, kteří preferují rodinné zázemí. Představuje nejlepší možnost poznat kulturu a životní styl v hostitelské zemi. V každém kurzovním městě máme stálého zástupce, který během zimního období navštěvuje všechny hostitelské rodiny, aby se co nejlépe seznámil s jejich rodinným zázemím. Díky dlouholeté spolupráci se mnoho hostitelských rodin stalo našimi spolehlivými partnery, což umožňuje našemu reprezentantovi zajistit studentům z České a Slovenské republiky kvalitní a bezpečné ubytování a zázemí. Vybíráme rodiny, které mají skutečný zájem o kontakt s mládeží z jiných zemí. V jedné hostitelské rodině jsou ubytovaní maximálně čtyři studenti. V rodině budete snídat a večeřet. S sebou do školy budete dostávat balíček s obědem. Vaše hostitelská rodina se o vás dobře postará. Často naváže se studentem tak hezký vztah, že v něm pokračuje i po ukončení kurzu. Záleží samozřejmě i na vás, abyste byli otevření, příjemní a abyste projevovali o svou hostitelskou rodinu zájem.
  • Club nebo residence (RES)
    Hledáte-li jinou alternativu než je hostitelská rodina, může být Club či residence to pravé. Jedná se o ubytování internátního typu a je vhodné zejména pro vyspělejší a samostatnější studenty. Máte jedinečnou možnost studovat a bydlet společně s vašimi kamarády z různých zemí v univerzitních nebo hotelových centrech v pokojích s příslušenstvím a příjemným okolím. Vaši učitelé (rodilí mluvčí) jsou s vámi ubytováni v hotelích. Plná penze nebo polopenze je zajištěna v příjemné restauraci. Vaši vedoucí pro vás připraví množství zajímavých výletů a aktivit, prožijete tak aktivní volný čas. Jistě uděláte obrovské pokroky v angličtině, neboť s vašimi spolužáky, kteří pocházejí z nejrůznějších zemí Evropy a světa, budete nuceni komunikovat pouze anglicky.
  • Budu ubytován společně se svým kamarádem?
    Mnozí váhají, která alternativa je nejlepší. V hostitelské rodině můžete bydlet společně se svými českými a slovenskými spolužáky nebo můžete zvolit alternativu jako jediní z České/Slovenské republiky. Ti, kteří chtějí bydlet jako jediný Čech/Slovák, musí počítat s tím, že v hostitelské rodině budou ubytováni i studenti z jiných zemí, jako např. z Itálie, Francie, Švédska, Norska, Finska aj. V rodině pak zavládne opravdu mezinárodní atmosféra.