Všeobecné informace

Podrobné informace - Rok na střední škole

Dva roky s námi */

 • Vaše přihláška
  Pokud Vás naše nabídka zaujala vyplňte prosím přihlášku na našich stránkách a během 2 pracovní dnů si Vás pozveme na interview. Počet míst je limitován. Přihlášky podané včas zvyšují pravděpodobnost rychlého umístění a usnadňují práci umisťovací organizaci.
 • Podmínky přijetí do programu
  Věk mezi 14-18 lety, podrobnosti pro jednotlivé země viz ceník - rozsah dat narození, úspěšné interview, průměr školních známek do 3,0 a bez čtyřek, studium daného jazyka minimálně 2-3 roky.
 • Interview a přijetí do programu
  Jakmile obdržíme vaši přihlášku do programu, pozveme si vás na přijímací pohovor. Je to kombinace osobního seznámení se studentem, vysvětlení všech detailů studia a doporučujeme doprovod jednoho z rodičů. Součástí je i test z jazyka vybrané země, kde chcete strávit svůj školní rok. Na pohovoru se setkáte s pracovníkem StudyPoint nebo našim bývalým studentem. Takřka okamžitě obdržíte informaci, zda jste byli či nebyli do programu přijati. Pokud budete do programu přijati dostanete další dokumenty k vyplnění. Kvalitní vyplnění celé složky je velmi důležité a umisťovací organizaci velmi usnadňuje práci při vyhledávání rodin.
 • Osobní kontakt
  Po vašem přijetí budete mít možnost setkat se s naším bývalým studentem či studentkou, kteří vám rádi zodpovědí veškeré dotazy. Můžete se ptát na jeho první pocity v cizí zemi, na jeho hostitelskou rodinu, na začleňování ve škole apod. Jistě vám jeho odpovědi pomohou při přípravě na cestu.
 • Informace během roku
  Během celého roku před odletem vás bude StudyPoint neustále zásobovat informacemi. Našim cílem je, abyste byli připraveni na to, co vás čeká. Nejdůležitější je, abyste se i vy aktivně podíleli na přípravě - my vám vždy pomůžeme!
 • Garance umístění
  Jakmile budete přijati do našeho programu, StudyPoint vám garantuje, že budete umístěni do školy v zahraničí a do hostitelské rodiny. Veškeré materiály, které nám o sobě vyplníte, budou zaslány do umisťovacích organizací, které se postarají o vaše umístění. Na základě vaší eseje, kde uvedete své zájmy a koníčky, se budou co nejvíce snažit o to, aby i hostitelská rodina měla podobné, aby měla děti ve vašem věku, apod. V případě, že by vám rodina nevyhovovala, stačí jen zkontaktovat svého koordinátora a on vám pomůže.
 • Předodjezdová informační schůzka
  Před odjezdem pozveme vás i vaše rodiče na předodjezdovou informační schůzku, kde obdržíte Student Handbook se všemi podrobnými informacemi, jako je detailní zdravotní pojištění, veškerá potřebná telefonní čísla a rady pro případ problémů. Je nutné, abyste se této schůzky zúčastnili, spolu s vašimi rodiči, protože se zde dozvíte řadu cenných informací a setkáte se s bývalými studenty. Až se přiblíží čas, obdržíte informace o vašem letu, transferu do hostitelské rodiny, apod.
 • Odlet a cesta do hostitelské země
  U vybraných odletů má StudyPoint své zástupce. Eskort (osoba, která vás doprovází po celou dobu letu) je pouze u vybraných mimoevropských destinací. U příletu je také zástupce umisťovací organizace, váš koordinátor či vaše hostitelská rodina.
 • Jsme vám "vždy při ruce"
  Krátce po vašem příjezdu do hostitelské země se s vámi zkontaktuje váš koordinátor a samozřejmě i ostatní výměnní studenti ve vaší lokalitě. Naše umisťovací organizace mají kanceláře po celém světě, takže je velmi pravděpodobné, že ve vašem okolí bude i jiný výměnný student. Váš koordinátor vám bude vždy na blízku, budete mu moci kdykoli zatelefonovat a požádat o radu či pomoc. Vaše hostitelská rodina, škola a koordinátor - ti všichni společně se budou snažit, aby váš rok byl zajímavý a přínosný.
 • Silná podpora v hostitelské zemi vám garantuje skvělý rok! 
  Naši partneři mají  vybudovanou síť spolupracovníků a regionálních zástupců prakticky po celé hostující zemi, což zabezpečuje studentovo bezpečí. Partnerské oraganizace mají většinou vlastní kanceláře v celé řadě dalších zemí. Tento fakt vidíme jako velkou výhodu při umisťování našich studentů a zajištění mezinárodního mixu studentů umístěných na zaharničních středních školách.
 • Vízum
  StudyPoint poskytuje účastníkům programu veškeré podklady pro získání víza do dané hostitelské země a podle aktuálních požadavků příslušné ambasády pomáhá svým studentům s jejich vyřizováním. Poplatky za vízum nejsou v ceně programu a studenti si je hradí sami.
 • Cestovní doklady
  Nejdůležitějšími dokumenty v zahraničí budou pro vás cestovní pas a vízové doklady. Je nesmírně důležité, abyste si před odjezdem zkontrolovali platnost vašeho pasu, která by měla trvat min. 6 měsíců po skončení vašeho školního roku v zahraničí. Nezapomeňte, že cestovní pas je vaším identifikačním průkazem v hostitelské zemi a že v něm máte své studentské vízum!  
 • Pravidla
  StudyPoint přizpůsobuje pravidla mezinárodním požadavkům pro výměnné programy. Studenti, kteří jedou na školní rok do zahraničí, musí podepsat a dodržovat pravidla, která StudyPoint vypracoval pro své studenty. StudyPoint má právo pobyt přerušit, pokud dojde k hrubému porušení pravidel či k onemocnění studenta.
 • Schéma platby
  StudyPoint vám nabízí splátku celé ceny programu po několika částech. První splátka 70.000 Kč (pro studenty trvale žijící v ČR)/ 4.100 USD/ 2.300 GBP/ 2.900 EUR (pro studenty trvale žijící v SR) + případné příplatky za výběr oblasti (USA, Francie), státu (USA) či garance pro případ nuceného storna je splatná do 10-ti po oficiálním přijetí do programu. Zbytek, včetně dopravy (pokud si student objedná přes StudyPoint), je splatný k 15.5. příslušného roku. 

*/ Upozornění:  Uvedené informace jsou jen orientační a mohou se lišit v závislosti na zvolené destinaci a/nebo programu.