Všeobecné informace

KVALITNÍ SLUŽBY 24/7

Zodpovědnost | Bezpečnost | Kvalita

StudyPoint má dlouholeté zkušenosti s organizováním studia v zahraničí. Zakladatel firmy v roce 1994 etabloval STS Student Travel Schools AB, jednu z největších vzdělávacích organizací na světě, v České a Slovenské republice. A byla to právě STS, která "objevila" moderní jazykovou cestu pro mládež tak, jak je dnes provozována ve většině zemí světa.

Vznik firmy StudyPoint s.r.o. se datuje k 1.1.2003, základem je pokračující spolupráce s STS Education. StudyPoint je výhradním zastoupením STS. Motto zůstalo stejné: Zodpovědnost | Bezpečnost | Kvalita.

Z historie

Na počátku své činnosti, v roce 1994, nabízela naše organizace dva stěžejní programy: Jazykové cesty pro mládež a studium na středních školách (High School) v zahraničí. O několik let později jsme nabídku rozšířili o jazykové kurzy v zahraničí pro dospělé. Později studium na college a univerzitách v Austrálii, USA a Kanadě. A úspěšně doplnili programem studia hotelového managementu a cestovního ruchu na prestižních školách ve Švýcarsku.

V následujících letech přibylo spoustu novinek v programu High School. Za zmínku stojí program SELECT v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Německu a Francii. Je to ojedinělá možnost, jak si vybrat lokalitu pro středoškolské vzdělání a zároveň najít školu, která bude nejlépe odpovídat akademickým cílům studenta – International Baccalaureate® (IB), Sixth Form, STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics). Select program nabízí i zohlednění individuálních zájmů a zaměření, jako sport, hudba, výtvarné umění a další. Vybírat můžete mezi Public, Private a Boarding schools.

Jazykové cesty přidaly v sezóně 2018 do nabídky univerzitní kampusy prestižních škol – University of Oxford, University of London Greenwich, London Harrow, Brighton, Bournemouth. Výuka a ubytování umístěné do tohoto prostředí, v době letních prázdnin, dává studiu nenahraditelnou atmosféru a inspiraci do akademické budoucnosti našich juniorů.

Dlouhodobě spolupracujeme s Franklin Virtual High School (FVHS) - online střední škola plně akreditovaná americkými asociacemi! FVHS nabízí virtuální přípravu na SAT/ACT/GMAT/GED. A nyní rozšiřujeme na „virtuální“ studium o Online kurzy angličtiny v létě i v průběhu školního roku.

Benjamin Franklin said, “An investment in knowledge pays the best interest.”

24/7 servis

Všichni studenti obdrží před odjezdem a po příjezdu do školy kontaktní telefonní čísla, která fungují 24 hodin denně. V případě nesnází s dopravou nebo s transferem se budete mít vždy na koho obrátit. Na každé škole je kromě vyučujících také osoba zodpovědná za výuku, ubytování a aktivity ve volném čase. Obraťte se na ni, jakmile budete potřebovat jakoukoliv pomoc. Nezapomeňte, že vše se řeší lépe ihned na místě než po příjezdu domů.

Všeobecné informace

V této administrativní sekci najdete informace k jednotlivým programům a všeobecné podmínky.

1. Pravidla pro účastníky na výměnných programech na střední škole v zahraničí.
2. V čem se liší středoškolský program Classic a Select
3. CSIET, the Council on Standards for International Educational Travel - podrobnosti zde. Zkrácený překlad.
Posláním CSIET je hodnotit a certifikovat dlouhodobé mezinárodní výměnné programy pro studenty na sekundární úrovni. Účelem CSIET je dohlížet na kvalitu vzdělávání, dohlížet na úroveň akademické spolupráce a zajistit bezpečnost a jasná pravidla pro střední školy, mezinárodní výměnné studenty a jejich rodiče.
4. Všeobecné podmínky - program: Střední škola v zahraničí, věk 15 -18