High School ve Velké Británii

ANGLIE | SKOTSKO

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC | SELECT • Věk 14-18

High School Classic

Je klasický výměnný program, který si většina našich studentů vybere. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: Na základě vašeho profilu vás spojíme s hostitelskou rodinou a školou. A co je nejlepší, může to být kdekoli ve Velké Británii, od půvabné anglické krajiny až po skotské hory! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

High School Select

Převezměte plnou kontrolu nad vaším středoškolským studium za pomoci StudyPoint. S naším programem High School Select přizpůsobíte vaše středoškolské studium tak, aby dokonale vyhovovalo vašim potřebám a přáním. Navíc si můžete vybrat místo a školu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Co říkáte na krásnou velšskou krajinu? Nebo pobřežní město jako Brighton nebo Bournemouth? Nebo proč si nevybrat velké město a žít na okraji Londýna, jednoho z nejlepších světových měst? Oxford, Cambridge, Edinburgh..... Ano, tyto města jsou v nabídce také.

Spolupracujeme s pečlivě vybranými školami v některých z nejpozoruhodnějších míst v zemi, všechny s vysokými akademickými standardy a fantastickým vzdělávacím prostředím. Existují různé typy škol, které se specializují na různé předměty a nabízejí různé aktivity, kluby a příležitosti. Řekněte nám, co je pro vás nejdůležitější, a my se postaráme o to, abyste to zažili.
Více o High School Select zde

 SELECTCLASSIC
Studenti si mohou vybrat lokalitu, druh školy
Hostitelské rodiny jsou placeny
Studium je možné prodloužit i na více let
Lze vyhovět studentům s nižší úrovní angličtiny (než středně pokročilé)
Lze zvolit i krátkodobý program (3 měsíce)
Studenti smí opustit zemi během programu
Studenti mohou jet domů o prázdninách
Přihlášky odeslané do zvolené školy do 30.4.
Přihlášky do 31.3
Studium je možné prodloužit i na více let
Studenti si mohou vybrat veřejnou, privátní nebo boarding školou
Programová cena je fixní

Anglie je zemí starých tradic....

....vyhlášených univerzit, rock‘n‘rollu a módy. Zeměpisná i národnostní rozmanitost je jedním z hlavních rysů Anglie. 
Londýn, světové obchodní centrum má bohatou historii a zajímavé pamětihodnosti. Východní Anglie je překrásná, nedotčená část země. Uvidíte tu malebné pobřežní oblasti, rušná tržní města a historické univerzitní město Cambridge. Jihovýchodní Anglie je domovem nádherně rozkvetlých zahrad a panských sídel a také dalšího slavného starobylého univerzitního města, Oxfordu. Jižní pobřeží nabízí skvělé pláže a úchvatná letoviska jako je Brighton i historická tržní města a katedrály ve Winchesteru a Canterbury.

 

Skotsko to je panenská příroda.....

…..množství vodopádů, skal a jezer. Mezi oblíbená výletní místa patří Iona, se svým starobylým klášterem, Skye, romantické místo útěku Charlese Edwarda Stuarta. Nelze nezmínit, že se země honosí více než 540 golfovými hřišti – zkrátka ráj pro golfisty. Každému návštěvníkovi Skotska, který se cestou zpět do civilizace určitě neopomene zastavit v některých z tradičních palíren skotské whisky. V ulicích Edinburghu potom zcela jistě narazí na pravé Skoty v tradičních kiltech. Město samo osobě je malebné, navíc finančním a akademickým centrem. Studovat ve Skotsku je pohodové.

 

 

Vynikající vzdělání

Britský školní systém patří mezi nejstarší na světě. Spojuje tradici s moderními výukovými metodami. Od studentů se očekává, že budou ke studiu přistupovat zodpovědně. Škola vyžaduje aktivní práci v hodinách a velký význam je přikládán i samostudiu. V Anglii se většina výměnných studentů hlásí do jednoho z posledních dvou akademických let, zvaného Sixth Form, kde se studenti připravují v tzv. A-levels. Vyberete si tři nebo čtyři hlavní předměty a důkladně je prostudujete. Ve Skotsku se poslední 2 roky nazývají Senior Phase (S4 a S5). V tomto školském systému studenti studují více předmětů (obvykle pět nebo šest) pro vyváženější, ale méně specializované vzdělávání.

 

Hostitelské rodiny

Britové jsou známí jako zdvořilí a starostliví. Vaše pečlivě vybraná hostitelská rodina se o vás postará dobře. Jakmile se stanete součástí britské rodiny, získáte jedinečný pohled na kulturu, tradice a britský životní styl. Pravděpodobně vás budou vybízet k větší zodpovědnosti což vám pomůže se více osamostatnit.

 

Hodně smíchu a zábavy
Každá rodiny má samozřejmě své oblíbené aktivity a bude ráda, pokud se přidáte. Pravděpodobně ochutnáte čaj a koláčky a možná jorkširský pudink.

V sobotu můžete jíst anglickou snídani a zároveň sledovat zápas Premier League. Pokud se konverzace stočí na pravidla kriketu, bude asi ze začátku obtížné držet krok a rozumět všemu. Časem si zvyknete, pochopíte, co se říká a získáte jejich specifický akcent. Navíc si užijete spoustu smíchu. Britové mají vynikající smysl pro humor - říká se, že je dost podobný jako náš!?

Aktivity ve volném čase

Z mimoškolních aktivit se nabízí především řada sportů a divadelní nebo výtvarné kroužky. Kulturních aktivit je nepřeberné množství. V průběhu roku určitě navštívíte Londýn. Náš tip! Nezapomeňte na některý ze světoznámých muzikálů, výběru je opravdu veliký.

 

Golf spatřil světlo světa právě ve Skotsku. Většina skotských škol nabízí golf jako jeden ze školních sportů.  V průběhu roku určitě navštívíte Glasgow nebo Edinburgh. Golfisti jistě neopomenou St Andrews.

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25235 600
SemestrJaro2024/25235 600
10 měsícůPodzim2024/25462 900

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.