Střední škola v Německu

KVALITNÍ ŠKOLSTVÍ

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC | BOARDING • Věk 14-18

Německo je zemí mnoha tváří. Německo průmyslové, Německo velkých uměleckých a vědeckých tradic, Německo zelených vrchů a romantických starých vesniček. Z hlediska počtu obyvatel největší zemí EU a největší ekonomika evropské unie, což je vidět na vysoké životní úrovni a kvalitě škol.

Klasický výměnný program

Většina výměnných studentů je zařazována do 10., 11. nebo 12. ročníku německé high school. Tyto tři ročníky jsou v Německu přípravkou na univerzitní studia. Podmínkou studia na německé high school je vyžaduje dobrou úroveň němčiny. Budete studovat přírodní vědu, matematiku, němčinu, náboženství a jazyk. Z dalších předmětů si budete moci vybrat. V německých školách studenti hodně pracují ve skupinách a běžné jsou i diskuse. Pro dobrou známku je aktivní účast při hodinách stejně důležitá jako vynikající výsledek zkoušky. Studenti navštěvují školu od pondělí do pátku od osmi hodin ráno do jedné až třetí hodiny odpoledne.

Přehled ročníků na německé střední škole a odpovídající ročníky na české střední škole Klasse 10 odpovídá druhému ročníku střední školy. Klasse 11 odpovídá třetímu ročníku střední školy. Klasse 12 odpovídá čtvrtému ročníku střední školy.

Studium na elitní soukromé střední škole v Německu

Schule Schloss Salem, největší a nejznámější internátní škola Německa, hostí 600 studentů ze 43 zemí, kteří zde žijí a společně studují ve třech různých areálech.

Schule Schloss Salem je zakládající člen – Round Square, mezinárodního sdružení více než 200 škol, které se zavázaly dodržovat holistické pedagogické zásady Kurta Hahna. Škola je součástí školské sítě – G30 Schools, sdružující 50 předních škol z celého světa a také členem IB World Schools (IBWS).
Více o boarding school se dočtete zde

Německé střední školy

Německo je federální stát a školy se mírně liší podle toho, kde v zemi žijete. Společné mají vysokou akademickou úroveň. Můžete se spolehnout na dobré vzdělání. Němečtí učitelé velmi oceňují, že jsou během vyučování aktivní. Zvedněte ruku, ptejte se a zapojte se do diskuzí. To poskytne vašim německým dovednostem skutečnou podporu!

 

Většina výměnných studentů je zařazována do 10., 11. nebo 12. ročníku německé high school. Tyto tři ročníky jsou v Německu přípravkou na univerzitní studia. Podmínkou studia na německé high school je vyžaduje dobrou úroveň němčiny. Budete studovat přírodní vědu, matematiku, němčinu, náboženství a jazyk. Z dalších předmětů si budete moci vybrat. Pro dobrou známku je aktivní účast při hodinách stejně důležitá jako vynikající výsledek zkoušky. Studenti navštěvují školu od pondělí do pátku od osmi hodin ráno do jedné až třetí hodiny odpoledne.

 

Aktivity ve volném čase

Po škole a domácí přípravě budete asi trávit volný čas s rodinou nebo s kamarády. Němečtí mladí lidé se často setkávají doma a dívají se na video nebo si povídají. Rádi nakupují, chodí do kina, na koncerty nebo spolu sportují. Fotbal je sportem číslo jedna a po celé zemi najdete menší i větší kluby. Mezi další oblíbené sporty patří gymnastika, atletika, házená a "inline skating".

 

Tip pro váš volný čas v Německu: Kluby a asociace.

Být členem sportovních, zájmových asociací (verien) je nejlepší způsob, jak si najít přátele a bavit se po škole. Máte rádi umění, tanec, hudbu nebo divadlo? Požádejte hostitelskou rodinu, aby vám pomohla najít kroužek, který vám nejlépe vyhovuje a pak se stačí jen přihlásit.

Způsob života německé rodiny

Během výměnného roku nezískáte jen novou rodinu, ale i mnoho nových přátel, skvělých zážitků a pocit sebedůvěry. Naučíte se plynule hovořit německy – vždyť němčina je druhým nejpoužívanějším evropským jazykem. Čas strávený s vaší hostitelskou rodinou bude velmi důležitý. V týdnu se rodina schází společně alespoň u jednoho jídla denně. O víkendech se možná vypravíte na návštěvu k přátelům nebo příbuzným, nebo na projížďku autem či společně na kola. Zcela běžná je i návštěva divadla nebo muzea. Obzvláště neděle je určena k odpočinku a přípravě na další pracovní týden.

 

Mladí Němci jsou často velmi nezávislí a mají více svobody než ostatní Evropané jejich věku. Hostitelská rodina s vámi bude zacházet jako s dospělými. Znamená to možná větší svobodu, než jste měli doma, ale také větší odpovědnost. Je velice důležité, aby vám hostitelská rodina mohla důvěřovat. Jako členové rodiny by naši studenti měli pomáhat s domácími pracemi, aniž by jim o to kdokoliv musel říci. Můžete například vyvenčit psa, umýt nádobí, nebo překvapit rodinu kulinářskou specialitou vaší země. V Německu rodinám velmi záleží na tom, aby alespoň jednou denně stolovaly pohromadě. K víkendovým radostem patří návštěva divadla nebo muzea. Často si však rodina pouze vyjde na výlet. Může to znít jako paradox: vysoce výkonné Německo není zrovna známé svou přírodou. Existuje však - je zelená.

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25210 000
SemestrJaro2024/25210 000
10 měsícůPodzim2024/25236 700

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.