High School v Irsku

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC | SELECT • Věk 14-18

High School Classic

Klasický výměnný program, který si většina našich studentů vybere. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: Na základě vašeho profilu vás spojíme s hostitelskou rodinou a školou. A nejlepší ze všeho je, že to může být kdekoli v Irsku, od krásné přírody až po zajímavá a vzrušující města! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

High School Select

Výběr High School vám dává plnou kontrolu nad vaší výměnou na střední škole. V Irsku si můžete vybrat místo a školu, na které chcete studovat. Spolupracujeme s pečlivě vybranými školami v některých z nejpozoruhodnějších míst v zemi, všechny s vysokou akademickou úrovní, fantastickým vzdělávacím prostředím a úžasnými hostitelskými rodinami. S High School Select můžete přizpůsobit svou volbu střední školy tak, aby splňovala všechna vaše přání a preference.
Více o High School Select zde

 SELECTCLASSIC
Studenti si mohou vybrat lokalitu, druh školy
Hostitelské rodiny jsou placeny
Studium je možné prodloužit i na více let
Lze vyhovět studentům s nižší úrovní angličtiny (než středně pokročilé)
Lze zvolit i krátkodobý program (3 měsíce)
Studenti smí opustit zemi během programu
Studenti mohou jet domů o prázdninách
Přihlášky odeslané do zvolené školy do 30.4.
Přihlášky do 31.3
Studium je možné prodloužit i na více let
Studenti si mohou vybrat veřejnou, privátní nebo boarding školou
Programová cena je fixní

Smaragdový ostrov

Irská republika, (irsky Éire, anglicky Ireland), je stát v severozápadní Evropě. Zaujímajícím zhruba pět šestin povrchu stejnojmenného ostrova omývaného Atlantským oceánem. Zbývající šestina, která je označována jako Severní Irsko, je součástí Spojeného království. Hlavním městem je Dublin. Oficiálními jazyky jsou irština a angličtina.

 

Irský ostrov je s rozlohou 84 412 km² druhým největším z Britských ostrovů. Omývají jej vody Atlantském oceánu konkrétně; Keltského a Irského moře. Povrch Irska je převážně nížinatý, zejména pak v centrálních oblastech. Hornatiny se vyskytují v blízkosti pobřeží. Nejvyšším vrcholem je Carrauntoohill (1041 m, irsky Carrán Tuathail) v pohoří Macgillycuddy's Reeks. Mezi další významná pohoří patří: Wicklow Mountains na východě a Antrim Plateau v Severním Irsku.

Nejdelší řekou nejen Irska, ale i Britských ostrovů je 386 km dlouhá řeka Shannon. Na jejím toku jsou tři velká jezera (po proudu): Lough Allen, Lough Ree a Lough Derg. Největším jezerem ostrova je Lough Neagh v Severním Irsku. Ostrov si vysloužil přezdívku „Smaragdový ostrov “ díky bujné vegetaci, která je zde díky mírnému klimatu a častému jemnému dešti.

Vaše hostitelská rodina

Jste srdečně vítáni! Irská rodina udělá vše pro to, abyste se na jejím nádherném ostrově cítili dobře. Stejně jako Britové jsou Irové známí svou pohostinností a humorem. Irská výslovnost angličtiny může být zpočátku trochu obtížná, ale brzy si na ni zvyknete. A s největší pravděpodobností se vám bude líbit!

 

Objevte tradiční provincie

Irsko se tradičně rozděluje do čtyř provincií: Connacht, Leinster, Munster a Ulster, dříve též existovala provincie Meath. Dále se dělily na 32 hrabství pro administrativní potřeby Britské správy v 19. století. Šest hrabství Ulsteru zůstává pod britskou správou díky referendu z roku 1973. Zbylých 26 hrabství nyní tvoří Irskou republiku.

Irské střední školy

Školní systém je podobný jako v Anglii nebo Skotsku. Spojuje tradiční pojetí výuky s moderními výukovými metodami. Angličtina a matematika je povinná, dovíte se určitě hodně o historii Irska - zejména o boji o nezávislost. Od studentů se očekává, že budou ke studiu přistupovat zodpovědně. Škola vyžaduje aktivní práci v hodinách a velký význam je přikládán i samostudiu.

 

Aktivity ve volném čase

Z mimoškolních aktivit je sport velice důležitou součástí. Vyzkoušet si rugby, jeden z největších sportů v Irsku, je pro většinu chlapců skutečnou výzvou. Dívky můžou zkusit "camogie" irská verze hokeje. Populární jsou divadelní nebo výtvarné kroužky. Náš tip! Návštěva Dublinu a třeba shlédnout zápas v rugby. Nebo vyrazit po stopách možná nejznámnějších žijících "Dubliners" - U2. Navštívit Waterfront Rock Cafe, kde skupina začínala nebo se jen projít v okolí Temple Bar (irsky: Barra an Teampaill).

Společenský život je důležitý

Mnoho našich hostitelských rodin žije na severovýchodě Irska, často několik hodin od Dublinu. Zde získáte skutečný irský zážitek a poznáte zemi a kulturu zevnitř. Víkend je pro většinu irských rodin důležitý. Hudba je často velkou součástí trávení času s rodinou a přáteli. Irové milují zpěv a tanec. Nedivte se, že ve vašem domě hraje na nástroj více než jedna osoba. Vy také hrajete nebo zpíváte? Pak neváhejte a sdílejte svou kulturu. Vaše rodina to ocení a váš pobyt dostane ještě jinou dimenzi!

 

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25216 400
SemestrJaro2024/25216 400
10 měsícůPodzim2024/25291 900

 

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.