High School v Kanadě

ŠIROKÝ VÝBĚR ŠKOL

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

SELECT | BOARDING • Věk 14-18

High School Classic

Je to populární program pro ty, kteří chtějí zažít skutečný zážitek ze střední školy, a jsou otevření všem překvapením, která s sebou nese studium v Kanadě. Funguje to takto: Na základě vašeho přání a profilu vám zajistíme hostitelskou rodinou a školou. A co je nejlepší, můžete si vybrat v jaké provincii a školním distriktu chcete studovat! Pokud hledáte dobrodružství, pak je tento program právě pro vás.

StudyPoint spolupracuje s pečlivě vybranými školami, které nabízejí velice kvalitní akademické studium na nádherných místech, v pečlivě vybranými hostitelskými rodinami. V Kanadě spolupracujeme se školami, které jsou francouzské, anglické a dvojjazyčné.

High School Select

Program Select nabízí studium na boarding školách, které nabízejí excelentní vzdělání a přípravu na vaše další studium na nejlepších univerzitách v Kanadě nebo kdekoliv jinde na světě. Dejte nám vědět, co je pro vás důležité! Chcete studovat Advanced Programs, International Baccalaureate (IB), STEM nebo studovat velryby na škole na Vancouver Island. Pomůžeme vám najít nejlepší možný program právě pro vás.

Kanadské internátní školy jsou situovány na krásném Vancouver Island, městech Vancouver City, Toronto, Ottawa. Studovat můžete provinciích jako British Columbia, Ontario, Quebec, Nova Scotia, New Brunswick a dalších..

Naše školy poskytují studentům vysoce kvalitní vzdělání ve skvělém školním prostředí. Školy nabízejí nejmodernější vybavení a fokus nejen na zabezpečení studia, ale i nepřeberné množství různých školních a mimoškolních aktivit. Ať už se jedná o váš oblíbený sport, tanec, muziku nebo se chcete zdokonalovat ve vědeckých nebo kreativních oborech, jsme přesvědčeni, že máme školu, která vám bude dokonale vyhovovat!
Více o High School Select zde

 SELECTCLASSIC
Studenti si mohou vybrat lokalitu, druh školy
Hostitelské rodiny jsou placeny
Studium je možné prodloužit i na více let
Lze vyhovět studentům s nižší úrovní angličtiny (než středně pokročilé)
Lze zvolit i krátkodobý program (3 měsíce)
Studenti smí opustit zemi během programu
Studenti mohou jet domů o prázdninách
Přihlášky odeslané do zvolené školy do 30.4.
Přihlášky do 31.3
Studium je možné prodloužit i na více let
Studenti si mohou vybrat veřejnou, privátní nebo boarding školou
Programová cena je fixní

Kanada je obrovská země...

...a připomíná jednu velkou přírodní rezervaci. Samozřejmě, že zde jsou velká města, ale Kanada je známá především svojí přírodou – obrovskými lesy, křišťálově čistými jezery, Rocky Mountains, alpskými loukami a mnoha nádhernými scenériemi.
Země se dělí na deset provincií: Yukon, British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Quebec, New Brunswick, New Foundland a Prince Edward Island. Největší část Kanady – North Western Territory se rozkládá na sever ode všech ostatních provincií.

 

Kanadská škola

Kanadský školní systém není úplně jednotný, každá provincie má vlastní pravidla. V celé zemi se však udržuje velmi vysoký standard. V každém semestru mají studenti obvykle 4 předměty, z nichž jsou 2 nebo 3 povinné, další si vybírají z nabídky školy ve spolupráci se studijním poradcem podle vlastních zájmů a preferencí. Vedle předmětů běžných i na našich školách nabízejí kanadské střední školy celou řadu specializovaných předmětů. Studenti si mohou zvolit anglickou, francouzskou, nebo i bilingvální anglicko-francouzskou školu.

 

Školní rok je rozdělen do dvou semestrů, od září do ledna a od ledna do června. Termín zahájení a ukončení školního roku se však v jednotlivých státech mírně liší. Nástup je možný dvakrát do roka, a to na začátku školního roku (srpen / září), a na začátku druhého pololetí (leden – pouze na 1 semestr). Během školního roku získávají studenti dle svých studijních výsledků tzv. kredity, které tvoří základ pro úspěšné zakončení střední školy.

Kanada nabízí dva typy vyučování – "academic" (vyšší stupeň pokročilosti) a "general" (základní). "Academic" programu se účastní studenti s úmyslem pokračovat ve studiu na některé z univerzit či colleges. "General" program si vybírají studenti, kteří chtějí po jeho ukončení nastoupit do práce, popř. pokračovat ve studiu na post-secondary college.

Školy organizují množství mimoškolních a sportovních aktivit, a prostřednictvím studentských klubů se studenti věnují svým zájmům a zapojují se do projektů v různých oblastech. Uniformy se ve většině škol nevyžadují.
 

Ubytování v hostitelských rodinách

Ubytování je zajištěno v kanadských rodinách, mnohdy jde o rodiny s několikanásobnými zkušenostmi s hoštěná zahraničních studentů. Rodiny poskytují studentovi stravu, během týdne snídaně a večeře, během víkendů plnou penzi. Školní obědy si však studenti hradí sami. Hostitelské rodiny motivuje příležitost sblížit se s cizí kulturou, naučit se něco nového a představit život ve své zemi mladým lidem z jiných zemí světa. Typická hostitelská rodina neexistuje, stejně jako rodiny s dětmi se do programu přihlašují i neúplné rodiny nebo rodiče, jejichž děti už vyrostly a žijí samostatně. Při výběru se dbá především na to, aby rodina vytvářela pro studenta vhodné podmínky. Ubytování v hostitelské rodině je pro studenta velkou výhodou, a to nejen v oblasti komunikace.

 

Způsob života kanadských rodin

Kanaďané jsou považováni za jedny z nejpřátelštějších a nejštědřejších lidí na světě. Jsou pověstní svou pohostinností a vřelostí k návštěvníkům z ciziny. Nezapomeňte jim poděkovat za veškerou pomoc nebo za prokazování zájmu o vaši osobu. Úředními jazyky v Kanadě jsou angličtina a francouzština.

Aktivity ve volném čase

Vzhledem k překrásné přírodě je zcela přirozené, že Kanaďané tráví většinu času venku. Díky střídání ročních období se mohou věnovat nejrůznějším zábavným činnostem na čerstvém vzduchu po celý rok.

 

V létě se Kanaďané vydávají na výlety do překrásné divočiny. Kempování, lezení po horách a jízda na kánoi nebo kajaku jsou oblíbenými činnostmi většiny Kanaďanů. Dalšími populárními letními sporty jsou fotbal, baseball, americký fotbal, golf, tenis, jízda na kole, skateboardu a inlines. Téměř každá komunita má i vlastní krytý bazén, kde se plave, hraje vodní pólo a potápí. Nesmíme zapomenout ani na tělocvičny vybavené na posilování, aerobik, step up apod.

V zimě Kanaďané lyžují, jezdí na snowboardu, na běžkách, nebo se jen vydají do přírody na procházku. Kanaďané velmi rádi bruslí a mnozí hrají v zimě na zamrzlých jezerech hokej. I ty nejmenší komunity mají krytý zimní stadion a vlastní hokejový tým. Díky hvězdám jako je Gretsky, Lindros a Karya je snem mnohých kluků stát se jednou hráčem NHL. V Kanadě se také těší velké oblibě ženský lední hokej a mnohé dívky se mu aktivně věnují.

 

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
volba studijního zaměření  AP, IB, STEM a dalších
 pojištění
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
Student Handbook a informační balíček
podpora a asistence místního koordinátora
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
transfer z / na letiště
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25od 188 500
SemestrJaro2024/25od 188 500
10 měsícůPodzim2024/25od 365 000

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.

Prolistujte si brožuru s detailními informacemi o kurzu v Kanadě