High School v USA

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC | SELECT • Věk 14-18

High School Classic

Jeden z nejpopulárnějších programů, který si většina z našich studentů vybere. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy a jsou otevření všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: Na základě vašeho profilu vás spojíme s hostitelskou rodinou a školou ve Spojených státech. Prakticky kdekoliv od Skalistých hor až po pouště Texasu nebo pláže Kalifornie! Pokud hledáte dobrodružství, pak je tento program výbornou volbou.

High School Select

Program je určen pro vás, kteří si chcete sami vybrat, ve které škole a městě chcete studovat. Spolupracujeme s výbornými školami v populární Kalifornii, slunné Floridě, v lyžařském ráji jménem Colorado nebo akademicky zaměřeným Massachusetts v New England. Řekněte nám, co je pro vás důležité – ať už je to možnost studovat film, hrát hokej nebo žít blízko pobřeží. Pomůžeme vám najít ten nejlepší program právě pro vás.

Partnerské školy nabízejí kvalitní akademické studium, prakticky po celé zemi. Můžete si být jisti, že budete navštěvovat dobrou školu a žít s pečující a pečlivě vybranou hostitelskou rodinou.

Vybrat si můžete i boarding školy. Zažijte klasický studentský život v kampusu, kde budete bydlet, chodit do školy a užívat si ze široké nabídky aktivit ve volném čase společně s místními studenty. Studium na těchto školách je možné zajistit na jeden školní rok, školy většinou preferují víceleté studium.
Více o High School Select zde

 SELECTCLASSIC
Studenti si mohou vybrat lokalitu, druh školy
Hostitelské rodiny jsou placeny
Studium je možné prodloužit i na více let
Lze vyhovět studentům s nižší úrovní angličtiny (než středně pokročilé)
Lze zvolit i krátkodobý program (3 měsíce)
Studenti smí opustit zemi během programu
Studenti mohou jet domů o prázdninách
Přihlášky odeslané do zvolené školy do 30.4.
Přihlášky do 31.3
Studium je možné prodloužit i na více let
Studenti si mohou vybrat veřejnou, privátní nebo boarding školou
Programová cena je fixní

Spojené státy mají opravdu všechno

Spojené státy americké jsou velká země se šesti časovými pásmy a 50 různými státy. Každý stát má své vlastní zvyky a jedinečnou kulturu. Od Aljašky po Havaj je velká rozmanitost ve všem, od přírody až po kulturu. Můžete zažít dobrodružství v Coloradu, prosluněné pláže v Kalifornii, ranče v Texasu nebo velká jezera v Michiganu. Bez ohledu na to, kde strávíte svůj středoškolský rok, je to rok vašeho života, který vám rozšíří obzory a dá vám americký pocit, že všechno je možné!
 

 

Americká škola

Americký školní systém je naprosto jiný než ten náš. Rok má dvě nebo tři období - semestry. Školní rok začíná v srpnu/září a končí v květnu/červnu. Studenti, kteří procházejí 9. až 12. ročníkem jsou nazýváni "Freshman", "Sophomores", "Juniors" a "Seniors". Většina výměnných studentů je zařazena jako "Juniors" nebo "Seniors" v závislosti na jejich věku, školním prospěchu a místních pravidlech školy. Každý den budete mít stejný rozvrh. Z celkových 6 či 7 předmětů budou jen 2 povinné, a to angličtina a americká historie nebo americká společnost. Jestliže máte nějaký předmět, který byste chtěli studovat, zde se naskýtá vaše možnost. Vybírat můžete z řady nám známých předmětů, ale je zde i řada netradičních, jako např. řečnictví, divadlo, hudba, tanec, nejrůznější sporty, fotografie a řada dalších. Americké školy nabízejí studentům mnohem více mimoškolních aktivit než u nás. Můžete navštěvovat řadu klubů, kde poznáte kamarády, kteří mají podobné zájmy jako vy. Když budete aktivní, ze svého školního roku si odnesete mnoho cenných zážitků a kontaktů. Někdy, jako velké zakončení školního roku, je pořádán velký ples či párty s názvem "The Prom", kterého se také zúčastníte.
 

 

Aktivity ve volném čase

Mezi mladými Američany je běžné, že se stávají členy nejrůznějších klubů, v kterých se mohou věnovat svým zálibám. Jsou to např. sportovní kluby, kluby fotografování, dramatické kroužky, filmové kluby, šachové kluby a mnohé další. Mnohé z těchto činností probíhají ve škole, která v rámci mimoškolních činností nabízí velmi širokou škálu aktivit, která uspokojí i nejnáročnějšího studenta.

Budete mít šanci vyzkoušet i nové sporty, jako např. americký fotbal, basketbal, baseball, golf, tenis, apod. Po vyučování se budete střetávat se svým trenérem a ostatními hráči, abyste společně trénovali. Zapojte se to školního týmu a ucítíte tzv. "American School Spirit" - pocit hrdosti, že i vy jste členem týmu, školy. Všichni spolužáci se mnoha zápasů budou účastnit a jistě i náruživě fandit.

 

Vaše americká hostitelská rodina

Pohostinnost a ochota jsou znakem našich hostitelských rodin. Jako výměnný student budete bydlet v pečlivě vybrané hostitelské rodině, žít typicky americkým životem. Vaše rodina udělá vše pro to, abyste se cítili jako člen rodiny. Stanete se součástí jejich komunity, setkáte se s jejich přáteli a příbuznými. Mnohá přátelství mezi studentem a jeho hostitelskou rodinou trvají po celý život. Připravte se na to, že vaše americká rodina bude chtít poznat i vás a vaši kulturu.

 

Typické americké svátky

Američané jsou velmi hrdí na svou zemi a na své tradice. Očekávejte, že budete součástí oslav Halloween („trick or treat!“), Dne díkůvzdání (podává se krocan), Memorial Day (uctění padlých vojáků) a další důležité svátky, které příbuzní a přátelé slaví společně.

Zvolte si oblast umístění v USA

Chcete objevit západní pobřeží? Zaměřili jste se na lyže a Colorado? Chcete zažít puls státu v New England?

 

S námi si můžete za příplatek vybrat preferovanou oblast, případně přímo stát, kde chcete být umístěni.

Ale pospěšte si! Místa jsou omezená a platí "kdo dřív přijde, ten dřív mele"!

Přihlaste hned teď, pokud si chcete zajistit místo ve vysněné destinaci! Čím dříve svou žádost odešlete, tím větší je šance, že se dostanete do požadovaného cíle.

 

Výběr státu

Kalifornie – rozmanitá krajina od pobřeží po hory je nejvyhledávanější oblastí výměnných studentů. Cena 23 200 Kč/ 950 USD

 

Florida – okouzlující a slunný poloostrov láká nejednoho studenta, který se touží stát členem proslulých tenisových klubů. Cena 23 200 Kč/ 950 USD

Ostatní státy USA – kromě Aljašky a Havaje si můžete vybrat jakýkoliv další stát. Cena 18 400 Kč/ 750 USD

Tuto službu nelze garantovat! V případě, že se umisťovací organizaci nepodaří nalézt vhodnou hostitelskou rodinu ve vámi vybraném státě, bude vám celý poplatek vrácen!

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací a vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25212 800
SemestrJaro2024/25212 800
10 měsícůPodzim2024/25237 600

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.