Střední škola Dánsko

MODERNÍ ŠKOLSTVÍ

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC  • Věk 14-18

Využijte šanci a studujte na střední škole v krásném Dánsku! I přes malou velikost země je zde co objevovat. Vydejte se jako výměnný student do Dánska, žijte u vody a učte se dánsky. Jezte typické jídlo, jako jsou sendviče a karbanátky, půjčte si kolo v Kodani a vychutnejte si autentické sladké dánské pečivo v útulné kavárně po škole!

Dánsko je zemí jezer a ostrovů. Poloostrov Jylland je spojen s pevninskou Evropou, ale jinak se Dánsko skládá z celkem 406 zelených ostrovů. Celková délka pobřeží činí 7300 km! To není špatné na tak malou zemi s populací poloviční, než má Česká republika. Dánsko je cílem mnoha turistů, zejména v letních měsících.

High School Classic

Klasický výměnný program, který si vybere většina z našich studentů. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: na základě vašeho profilu vám najdeme vhodnou hostitelskou rodinu a školu. A nejlepší ze všeho je, že to může být kdekoli v Dánsku, od kopců Jutska po krásné ostrovy v Baltském moři! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

Dánská střední škola

Stejně jako ve Švédsku trvá střední škola v Dánsku tři roky. Po ukončení studia se mnozí hlásí na vyšší studia na vysoké školy a univerzity. Rozvrh se liší, ale do školy chodíte maximálně od 8:00 ráno do 16:00 odpoledne. Dánský školní rok není rozdělen na semestry, ale probíhá od srpna do června s prázdninami kolem Vánoc, Velikonoc a léta. Naši výměnní studenti často tráví prázdniny se svými hostitelskými rodinami.

To, jaké předměty jako student studujete, závisí na tom, jaký obor si vyberete. Výměnní studenti často studují povinné předměty, jako je dánština, matematika a angličtina. Můžete se také rozhodnout studovat jiný jazyk, například francouzštinu, němčinu, španělštinu nebo latinu, a také další předměty jako biologie, historie, dánská literatura, umění a hudba. Počet předmětů, které studujete, se může lišit škola od školy a studijní poradce nebo ředitel školy vám pomůže vybrat předměty, které vyhovují vašemu rozvrhu.
 

Volný čas v Dánsku

Jako středoškolský student v Dánsku máte prakticky neomezenou příležitost být mít aktivní. Najděte si fotbalový tým, kterému budete fandit, připojte se ke sportovnímu týmu nebo po škole objevte své nové město na kole.

"Jsme rudí, jsme bílí"  - Dánové milují fotbal, ale samozřejmě existuje mnoho dalších volnočasových aktivit, o které se můžete podělit ve svém volném čase. Oblíbené jsou také halové sporty jako házená a badminton. Ve většině měst v Dánsku existuje mnoho různých sdružení, která zajišťují vše od sportovních a divadelních kurzů po jazykové kurzy, a to jak v dánštině, tak v jiných jazycích.

Vodní sporty a cyklistika
Dlouhé dánské pobřeží a blízkost vody vyhovuje vám, kteří máte rádi plavbu a jiné vodní sporty. Dánsko je velmi plochá země, nejvyšším bodem je Himmelbjerget, 147 metrů. Díky tomu je cyklistika velmi oblíbenou aktivitou a jsou zde cyklostezky pro vás, kteří rádi cestujete na kole. Kodaň je „město kol“ a vlastně celé Dánsko.

Dánská hostitelská rodina

Ve své dánské hostitelské rodině budete mít velkou volnost. Dánští teenageři žijí svobodný život a byli povzbuzováni k nezávislosti a kritickému myšlení po celou dobu jejich výchovy.

Dánské rodiny mají obvykle docela dost domácích pravidel. Pokud jde o rozdělení domácích prací, vaše hostitelská rodina může říci, že nemá žádné rutiny, ale rychle si všimnete, co se od vás očekává a jak ostatní členové rodiny pomáhají doma. Jste zodpovědní za svůj vlastní pokoj, ale samozřejmě pomáháte s nádobím, praním a vysáváním stejně jako zbytek rodiny.

Rodina očekává, že z vás bude zodpovědná osoba, která se o sebe dokáže postarat. Vaše hostitelská rodina vás vidí jako rovnocenného a zralého člověka, který dbá na to, abyste se dostatečně vyspali, dobře najedli, uklidili si pokoj atd. Ve všední dny jsou mladí lidé po 23. hodině jen zřídka venku.

Nejšťastnější lidé na světě

Dánsko má vysokou životní úroveň a opakovaně obdrželo ocenění „nejšťastnější země na světě“. Blízkost Evropy je patrná na otevřené a sociální mentalitě a rychle zde vstoupíte do životního stylu. Dánštinu se naučíte během chvilky - jako švédský student výměnných kurzů máte jasnou výhodu, pokud jde o jazyk. Dánsko je známé svým minimalistickým designem a brzy propadnete módě i interiéru, ale v neposlední řadě milým dánským lidem! 

Střední škola 2 v 1

Zažijte letos dvě nové země! Náš nový středoškolský program 2 v 1 vám nabízí jedinečnou příležitost strávit každý semestr během výměny na střední škole v jiné zemi. Můžete se naučit nový jazyk, získat přehled o jiné kultuře a získat více mezinárodních přátel.

Podzimní semestr v Dánsku lze kombinovat s jarním semestrem v: Švýcarsku, Rakousku, Itálii, Velké Británii, Irsku, Norsku, Francii, Španělsku.

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25237 100
SemestrJaro2024/25237 100
10 měsícůPodzim2024/25256 900

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.