Střední škola ve Finsku

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC • Věk 14-18

Finsko je magické v mnoha směrech! Krajina i roční období přechází z extrému do extrému. Léta jsou tu modrozelená se slunečním svitem téměř 24 hodin denně – samozřejmě pokud zrovna neprší! Ze začátku asi nebude moci pochopit, jak můžou Finové usnout, když ještě v 10 večer je takové světlo! Ne nadarmo se Finsku říká „země půlnočního slunce“.
 
Kam se podíváte, uvidíte ve Finsku vodu a lesy – ty pokrývají 80% území. Pokud jste slyšeli, že Finsko je země tisíců jezer, slyšeli jste dobře! Ve skutečnosti se někomu podařilo je všechna spočítat a došel k číslu 187 888 jezer a také 179 584 ostrovů!
Jakmile začne zima klepat na dveře a začne padat první sníh, hodiny slunečního svitu se rapidně zkrátí a všechno je pokryto sněhem. Jaro ale přichází rychle, sníh a led roztaje a příroda se probouzí ze zimního spánku.

High School Classic

Klasický výměnný program, který si vybere většina z našich studentů. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: na základě vašeho profilu vám najdeme vhodnou hostitelskou rodinu a školu. A co je nejlepší, může být umístěni prakticky kdekoliv! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

Flexibilní školní systém

Finský školní systém je známý jako jeden z nejlepších na světě. Místo zkoušení a memorování se doporučuje kritické myšlení a intelektuální výzvy. Je zadáno jen několik domácích úkolů a školní dny jsou kratší, protože volný čas je vnímán jako důležitá součást zdravého a úplného vzdělávání. Ačkoli ve škole vládne obecně uvolněnější atmosféra, finští studenti jsou neustále zařazováni mezi nejlepší na světě, pokud jde o čtení, matematiku a přírodní vědy. Jejich vzdělávací systém se tedy evidentně vyplácí!

Akademický rok je rozdělen do pěti období. Každé vyučovací období má samostatný rozvrh se zaměřením na konkrétní předměty. Každé období končí „testovacím týdnem“. Školní den začíná mezi 8 a 10 a obvykle končí kolem poledne. 14 až 16. Obvykle je polední přestávka 45 minut a oběd je podáván všem studentům zdarma. Mezi povinné předměty patří mateřský jazyk a cizí jazyk, literatura, matematika, ekologie a přírodní vědy, humanitní a sociální vědy a sport.

Aktivity ve volném čase

Výměnným studentům se důrazně doporučuje účastnit se volnočasových aktivit v místních sdruženích, protože školy ve Finsku takové činnosti organizují jen zřídka. Mezi oblíbené aktivity patří sport, kulturní sdružení, společenské akce, umění, hudba a drama. To je možná nejlepší způsob, jak poznat nové přátele mimo školu.

Pro mnoho Finů je zima vrcholnou sportovní sezónou. Během výměnného pobytu určitě vyzkoušejte bruslení a běh na lyžích a nezapomeňte na saunu! Ve Finsku je možné lyžovat téměř všude a rybolov v ledu a koupání v ledové vodě jsou stále oblíbenější. Nejoblíbenějším sportem je ale bezpochyby lední hokej. 

 

Váš druhý domov

Naše nádherné hostitelské rodiny se nacházejí po celém Finsku. Přicházejí ve všech různých tvarech a velikostech, ale mají jednu důležitou věc společnou: Touží vás přivítat doma, ukázat vám svou zemi a způsob života a sdílet s vámi neuvěřitelné zážitky.

Domov vaší hostitelské rodiny bude skutečně vaším druhým domovem. Finské rodiny spolu tráví spoustu času, večeří spolu a často jsou spolu večer doma nebo se věnují svým koníčkům. Využijte šanci dozvědět se více o jejich životech a jejich zájmech a nebojte se zúčastnit!

Vzájemný respekt a otevřená komunikace

Od výměnných studentů se očekává účast na rodinných aktivitách a pomoc s domácími pracemi, jako je mytí nádobí, úklid a nakupování jídla. Finské děti a teenageři mají velkou svobodu, ale s tím souvisí i svoboda. Rodiče věří, že je děti budou informovat o tom, kde jsou, a že dodrží své slovo v souladu s vysokými ideály loajality a spolehlivosti Finů.

Finské rodiny proto komunikují svobodně a otevřeně. Mluví spolu jasně bez ohledu na téma a respektují navzájem své názory. Tento přímý způsob komunikace může některým výměnným studentům ze začátku připadat zvláštní. Z dlouhodobého hlediska však bude přínosem ve vztahu k vaší hostitelské rodině a poskytne vám příležitost svobodně se vyjádřit.

Nádherná dobrodružství v přírodě

Finové milují přírodu a užívají si krásnou zemi po celý rok. V létě se mnoho obyvatel měst vydává na své letní chaty u jezer na venkově. Víkendy a víkendy se často tráví relaxací, koupáním, rybařením a samozřejmě saunou. Mezi další oblíbené aktivity patří cyklistika, jogging, vodní sporty a národní sportovní boboll, kterému se ve finštině říká pesäpallo a je finskou variantou baseballu.

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25237 100
SemestrJaro2024/25237 100
10 měsícůPodzim2024/25256 900

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.