Střední škola Švýcarsko

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC • Věk 14-18

Švýcarsko je země, kde všechno běží jako hodinky. Alpská scenérie s elegantními a majestátními hotely, mezilidské vztahy jsou výborně fungující, stejně jako veřejná doprava. Švýcarsko má čistý vzduch, široké posekané louky a průzračná jezera, takže každý návštěvník nabude dojmu, že Švýcarsko je věčně zelenou a svěží čerstvou zemí.

High School Classic

Klasický výměnný program, který si vybere většina z našich studentů. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: Na základě vašeho profilu vás spojíme s hostitelskou rodinou a školou. A co je nejlepší, může to být kdekoli ve Švýcarsku, od krásných měst až po mocné švýcarské Alpy! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

Švýcarské střední školy

Švýcarsko má tři oficiální jazyky: italštinu, francouzštinu a němčinu Většina našich studentů žije v německy mluvící rodině, a proto navštěvuje německou školu. Pro přejetí do školy zde musíte mít alespoň dva roky němčinu.

Zahraniční studenti jsou nejčastěji umisťováni na gymnáziích, mohou rozhodnout mezi následujícími větvemi: přírodovědná, humanitní (zde jsou vyučovány 2-3 cizí jazyky), klasická (literatura, řečtina a/nebo latina, umění a filozofie) nebo latinská. Ve všech větvích studenti studují historii, zeměpis, fyziku, chemii, matematiku, francouzštinu/ italštinu/ němčinu, biologii/zoologii, výtvarnou a tělesnou výchovu. Studium obnáší 32–40 studijních hodin plus domácí příprava.

 

 

Aktivity ve volném čase

V únoru jsou ve Švýcarsku dvoutýdenní "lyžařské" prázdniny. Školy organizují různé lyžařské kempy. Letní prázdniny jsou přibližně od začátku července do poloviny srpna. Školy jsou zavřeny na 2 týdny během podzimu. V minulosti se totiž předpokládalo, že studenti budou pomáhat při sklizních.

O víkendu jsou švýcarská nádraží plná lidí na cestě do hor. Pokud máte rádi lyžování a horskou turistiku, Švýcarsko je ráj. Sjezdovky ve vyšších polohách jsou po většinu roku otevřené a pěší turistika na jaře a v létě, kdy jsou údolí zelená, je něco zcela unikátního. Nezapomeňte si přibalit lyže a boty.

 

Rodinný život ve Švýcarsku

Více než 70 % švýcarských rodin pronajímá své byty či domy. Ve většině domácností zůstává matka v domácnosti. Průměrný počet členů rodiny jsou tři. Hlavní jídlo je podáváno v poledne, večeře bývají z pravidla lehké. O víkendech spousta lidí odjíždí do hor na výlety (většinou vlakem). Populárním sportem je fotbal, míčové hry všeobecně, plavání, jízda na kole a samozřejmě lyžování a snowboarding.

 

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25248 500
SemestrJaro2024/25248 500
10 měsícůPodzim2024/25256 400

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.