Střední škola Francie

PARLEZ-VOUS FRANÇAIS?

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC | SELECT • Věk 14-18

Francie je známá svým uměním, módou a gastronomií. Na severu najdete oblast Champagne, kde se vyrábí světoznámé sekty. Ve středu Francie se rozkládá nejrozlehlejší pohoří Massive Centrale s nádherným jeskyním systémem. Směrem na jih potkáte úžasné pláže a bohaté zemědělské kraje. Při odbočce do Alp se můžete potěšit majestátní krásou těchto nejvyšších evropských hor. Ve vašem itineráři nesmí chybět Paříž se známou Eiffelovou věží, chrámem Notre Dame, Louvrem či bulvárem Les Champs Elysées.

High School Classic

Klasický výměnný program, který si vybere většina z našich studentů. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: Na základě vašeho profilu vás spojíme s hostitelskou rodinou a školou. A co je nejlepší, může to být kdekoli ve Francii, od krásné Normandie až po okouzlující pobřeží Středozemního moře! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

High School Select a Boarding schools

V rámci High School Select ve Francii nabízíme možnost vybrat si studovat na privátní škole s ubytováním v hostitelské rodině nebo boarding schools. Můžete si vybrat prakticky od Alp, poblíž italských a švýcarských hranic, až po zalesněné pohoří Vogézy na severovýchodě, Pyreneje podél španělských hranic a pláže u Středozemního moře,

Francouzský vzdělávací systém je jedním z nejdůkladnějších na světě. Očekávání vůči studentům jsou vysoká. Účastníci budou od pondělí do pátku navštěvovat kurzy v místním lycée. Patří mezi ně francouzština, matematika, biologie, zeměpis, fyzika, dějepis, tělesná výchova a cizí jazyk (angličtina, němčina, španělština nebo italština). Navíc se může zahraniční student připravit na zkoušku DELF a Cambridge English Certificate.
Více o High School Select zde

Francouzská high school - le lycée

Ve Francii budete navštěvovat školy na vysoké akademické úrovni. Francouzské školy jsou součástí nejkvalitnějšího systému vzdělávání světa.

Školní rok je rozčleněn do tří semestrů s prázdninami o Dušičkách, na Vánoce, v únoru a o Velikonocích. Lycée je pouze tříleté nikoli čtyřleté, jako většina středních škol u nás. Připravte se na 25 vyučovacích hodin týdně, které vyžadují skutečně pilnou přípravu. Hodnocení se pohybuje mezi 0 a 20 a pokud dosáhnete v testu 10 (tedy průměr), měli byste vědět, že je to velmi dobrý výsledek! Na francouzské škole není možné si zvolit jednotlivé předměty; ale pouze určité zaměření (literární, ekonomické, přírodovědné atd.)

Přehled ročníků na francouzské střední škole:

Classe de seconde (10. ročník) odpovídá prvnímu ročníku střední školy. Studenti navštěvují francouzštinu, matematiku, fyziku, biologii, cizí jazyk (angličtinu, španělštinu nebo němčinu), zeměpis, historii, tělovýchovu a dva volitelné předměty, např. další jazyk a ekonomii
Classe de premiere (11. ročník) odpovídá druhému ročníku střední školy. Během něj si studenti vyberou zaměření: literární, přírodovědecké nebo ekonomické. Poslední dva ročníky studia se věnují právě předmětům tohoto zaměření. Na konci 11. ročníku studenti podstoupí písemnou a ústní zkoušku z francouzštiny založenou převážně na literatuře.
Classe de terminale (12. ročník) odpovídá třetímu/čtvrtému ročníku střední školy. Během posledního roku lycée studenti absolvují stejné předměty jako v ročníku 11. s výjimkou francouzštiny. Místo ní studují filozofii. Na konci roku je čeká velká zkouška: le baccalaureat. Ti, kteří chtějí pokračovat na univerzitu, ji musí úspěšně složit.
 

Aktivity ve volném čase

Pobyt ve Francii bez návštěvy místní kavárny by bylo jako opomenout dort na oslavě babiččiných narozenin. Kavárny prostě k Francii patří a všechny nabízejí klasické francouzské speciality.

Francouzi mají velmi rádi individuální sporty. Země se rozkládá nedaleko Alp a Francouzi tráví mnoho času v přírodě. Rybaření, tenis, horská turistika a rozličné vodní sporty jsou některými z oblíbených aktivit ve volném čase. Silniční cyklistika je v zemi Tour de France, nejprestižnější cyklistické soutěže světa, velmi populární. Každý rok sledují Tour de France (probíhá od poloviny června do poloviny července) miliony fanoušků z celého světa. Oblíbené jsou i týmové sporty jako je fotbal, petanque, kroket a ragby. V těchto disciplínách má Francie národní týmy světové úrovně. V létě 1998 Francie hostila mistrovství světa ve fotbale (a domácí tým se stal světovým šampiónem!). 

 

Způsob života francouzské rodiny

Francouzská rodina má silný cit pro soudržnost a účastní se mnoha činností společně. Jakmile dorazíte do Francie, hostitelská rodina vás odveze do nového domova, abyste si mohli vybalit a zabydlet se. S dorozumíváním si nemusíte dělat starosti; vaše nová rodina vám pomůže a přivede vás na správnou cestu.

Ve Francii hraje velmi důležitou úlohu jídlo. Po prosté snídani dostanete vydatný oběd a večeři. Večeře se podává mezi 19.00 a 20.00 hodinou a bývá zdlouhavou záležitostí s mnoha chody.

Pokud budete pomáhat s běžnými domácími pracemi, lépe se přizpůsobíte nové rodině. Snáze si osvojíte zvyky hostitelské rodiny a francouzské způsoby a obyčeje. Stanete se součástí rodiny a budete se podílet na rodinném životě. Poznáte tedy to, co nikdy nezažije běžný turista

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25135 200
SemestrJaro2024/25135 200
10 měsícůPodzim2024/25166 700

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.