Střední škola v Itálii

BELLA ITALIA!

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC • Věk 14-18

High School Classic

Klasický výměnný program, který si vybere většina z našich studentů. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: na základě vašeho profilu vám najdeme vhodnou hostitelskou rodinu a školu. A nejlepší na tom je, že to může být kdekoli v Itálii, od krásné přírody až po historická místa! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

Itálie je jednou z nejkrásnějších a nejromantičtějších zemí na světě. Místní podnebí a přírodní krásy dělají z Itálie jednu z nejoblíbenějších destinací světa. Italštině se často přezdívá „jazyk lásky“. Najdete zde také mnoho architektonických krás a bylo to právě tady, kde pracoval slavný umělec Leonardo da Vinci. Možná znáte také dalšího malíře a sochaře italského původu – Michelangela.

Když se zeptáte Itala, proč byste měli přijet do Itálie, pravděpodobně uslyšíte, že v zemi je nejlepší jídlo, nejkrásnější jazyk, nejpůsobivější kultura a fotbalové týmy světové úrovně. Je těžké nesouhlasit. Tato země má opravdu co nabídnout.

Střední škola na italský způsob

Střední škola v Itálii zahrnuje známky devět až třináct a jmenuje se Scuola Secondaria Superiore. Většina výměnných studentů je zařazena do platových tříd jedenáct nebo dvanáct, často ve třídě s vědeckým nebo jazykovým zaměřením. Je velmi obohacující jít do italské třídy na této úrovni. Využijte šanci a vyzkoušejte střední školu v italštině!

Škola v Itálii je poměrně přísná, ale nenosíte školní uniformu. Vaši učitelé očekávají, že se budete během školních hodin plně soustředit na studium. Nejsou však přijímány žádné jazykové požadavky. Doporučujeme však mít základní znalosti jazyka, abyste porozuměli tomu, co učitelé říkají. Vše bude probíhat v italštině a stejně tak začnete v italštině také přemýšlet. Neuvěřitelné, ale pravdivé.

Školní týden probíhá od pondělí do soboty, ale školní dny jsou poměrně krátké. Obvykle se zastavíte na oběd a pak budete jíst doma s hostitelskou rodinou. Jídlo s rodinou je v Itálii důležité!

Aktivity ve volném čase

V Itálii je prima! Ve třídě si rychle najdete nové přátele. Italové jsou velmi komunikativní, otevření a vědí, jak si užívat života. Půjdete si trochu zakopat s fotbalovým míčem, vychutnáte cappuccino v kavárně, promluvte si se svými novými přáteli. Budete se bavit a užívat život!

Mnoho vašich nových přátel se pravděpodobně věnuje nějakému druhu sportu. Jak asi tušíte, fotbal je v celé zemi velmi populární. I když nehrajete sami, je skvělé jít na zápas Serie A. Oblíbené je také plavání, volejbal nebo cvičení v posilovně. V severní Itálii, poblíž Alp a Dolomitů, se běžně lyžuje, zejména na sjezdovkách. Aby se vám v Itálii dařilo, nemusíte mít rádi jen sporty.... je tu móda a všechny možné obchody.
 

 

Pokud milujete koncept „shopping is fun“

Pak jistě víte, že budete na správném místě. Nejlepší nakupování je v Itálii.  Italové vám rádi ukážou svá oblíbená místa a v neposlední řadě i jejich módu! Vaši noví přátelé vás vezmou do nejlepších nákupních center v oblasti a ukáží jejich oblíbené obchody. V Česku je zaručeně nenajdete.
Dokonalé espresso, cappuccino nebo macchiato - v klidu a pohodlí - uzavře dokonané nakupování! Ale pamatujte! Pokud si objednáte latte v Itálii, dostanete sklenici mléka! Protože latte je italské slovo pro mléko.

Italské rodiny - Buďte jako doma

Když jste studentem výměnného pobytu v Itálii, brzy si všimnete, že rodina je pro Italy velmi, velmi důležitá. Naše vřelé a pečující hostitelské rodiny jsou pečlivě vybírány a těší se, až vám otevřou svá srdce. Jsou tak hrdí na svou kulturu a touží vám ukázat, jak se žije v Itálii.

Rozhovory a večeře: Kolem jídelního stolu probíhá mnoho rozhovorů, možná jíte těstoviny nebo pizzu, jídlo je také velmi důležitou součástí italské kultury. Brzy zjistíte, že jste neochutnali skutečné těstoviny, dokud jste nejedli domácí italské jídlo.
Italové bývají upovídaní a otevření. Rádi hovoří v podstatě o čemkoli, vysokém i nízkém. Bude to podporovat vaše jazykové znalosti a rychle se zdokonalíte v italštině. Bez přemýšlení se doma s rodinou naučíte nová slova a výrazy.

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25139 800
SemestrJaro2024/25138 800
10 měsícůPodzim2024/25158 900

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.