Střední škola Švédsko

PRATAR DU SVENSKA?

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC • Věk 14-18

Věděli jste, že země je 1 574 kilometrů dlouhá s téměř 100 000 jezery? Švédsko vám nabízí nevšední zážitek, který pravděpodobně nezažijete v žádné jiné zemi světa. Každý si přijde na své a mezi otevřenými a přátelskými švédskými lidmi se nepochybně budete cítit jako doma. A navíc, když budete mít štěstí, uvidíte švédského krále, nebo alespoň krále zdejších lesů, slavného losa.

High School Classic

Klasický výměnný program, který si vybere většina z našich studentů. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: na základě vašeho profilu vám najdeme vhodnou hostitelskou rodinu a školu a nejlepší na tom je, že to může být kdekoliv. Od západního pobřeží přes centrální části Švédska, a měst kolem velkých jezer,  až po nádherné ostrovy ve východní části a nedotčené přírodní krásy severního Švédska! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

 

Švédský školní systém

Výměnní studenti jsou obvykle umístěni do prvního nebo druhého ročníku gymnázia. Střední škola je dobrovolná, ale téměř všichni švédští mladí lidé se rozhodnou navštěvovat. Švédští studenti si mohou vybrat z řady středoškolských programů, jako je ekonomie, sociální vědy, přírodní vědy a estetika. K účasti v našem výměnném programu zde nejsou vyžadovány žádné předchozí znalosti švédštiny. Doporučujeme však po škole absolvovat jazykový kurz.

Školní život ve Švédsku

Přátelská atmosféra. Otevřený a neformální kontakt mezi učiteli a studenty. Výukové metody, kde získáte velkou svobodu, hledání informací na vlastní pěst. Být středoškolákem ve Švédsku je nádherný čas a zkušenost měnící život. Přijďte se přesvědčit!

Vaše švédská hostitelská rodina

Umístěni můžete být prakticky kdekoliv. Ve švédských domácnostech obvykle oba dospělí pracují na plný úvazek a většina rodin má nabitý týdenní rozvrh. Hodně jim však záleží na tom, aby si udělali čas na rodinu, a budou zvědaví, jak poznat vás a vaši kulturu. Vaši hostitelští rodiče se k vám budou chovat jako ke svému synovi nebo dceři a udělají vše pro to, abyste se cítili jako doma.

Švédští teenageři mají velkou svobodu, ale jejich rodiče dbají na to, aby dodržovali stanovená pravidla. To evidentně platí i pro vás jako výměnného studenta v rodině. Díky tomuto způsobu myšlení budete růst jako člověk s plnou podporou vaší hostitelské rodiny.
 

Volný čas ve Švédsku

Pokud milujete moře a oceníte přírodu, je Švédsko ideální volbou. Hory v severní části země nabízejí v zimě skvělé lyžování, sjezdové i běžecké. V létě se můžete vydat na jachting, rybaření, turistiku nebo poznávat švédskou přírodu jiným způsobem.

Najděte si sportovní tým.

Mnoho vašich švédských přátel bude sportovat. Požádejte hostitelskou rodinu o pomoc při hledání týmu pro vás. Mezi oblíbené sporty patří fotbal, hokej, házená, plachtění, golf, tenis a švédská klasika zvaná floorball (innebandy). Pokud nehledáte tým, ale přesto se chcete udržet ve formě, přidejte se ke svým přátelům, až půjdou běhat.

Přineste si nástroj

Švédská hudební scéna je dobře známá, s dlouhým seznamem slavných umělců v popu, opeře i vážné hudbě. Mnoho světoznámých umělců pořádá koncerty v různých částech Švédska; zejména léto je časem velkých hudebních festivalů. Pokud hrajete na hudební nástroj, vezměte si ho s sebou. Je to ideální způsob, jak se pobavit a získat nové přátele.

Výlety ve Skandinávii

Využijte šanci během výměny zjistit více. Po celý rok organizujeme několik fakultativních výletů, a to jak ve Švédsku, tak možná i v sousedních severských zemích. Nabízejí šanci navštívit nové části země, setkat se s dalšími zahraničními studenty a zažít ještě více během svého pobytu v zahraničí. Tyto výlety nejsou zahrnuty v poplatku za váš program, ale všichni naši studenti ve Švédsku se mohou připojit! Další informace o nadcházejících cestách vám poskytne místní koordinátor.

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25237 100
SemestrJaro2024/25237 100
10 měsícůPodzim2024/25256 900

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.