High School in Norway

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC • Věk 14-18

Norsko je známé svou výjimečnou přírodou a je to pravé místo pro vás, kteří milujete snowboarding a lyžování. Země má neuvěřitelně krásné hory, fjordy a ledovce, ale zároveň města s pulzujícím městským a kulturním životem. Zde se bez problémů naučíte norský jazyk a rychle se oblíbíte zdejší životní styl!

High School Classic

Klasický výměnný program, který si vybere většina z našich studentů. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: na základě vašeho profilu vám najdeme vhodnou hostitelskou rodinu a školu. A co je nejlepší, může to být kdekoli v Norsku, od moderních měst po nádherné fjordy! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

Střední škola v Norsku

Norové začínají školní docházku v 6 letech a každý musí splnit 13 let povinné základní školy. Střední škola trvá 3 roky a je přípravou na další, často vysokoškolské vzdělávání. Škola je rozdělena do dvou semestrů: podzimního semestru od srpna do prosince a jarního semestru od ledna do června. Během školního roku máte čtyři školní prázdniny. Školní den obvykle začíná v osm ráno a končí kolem půl čtvrté odpoledne. Vztah mezi učitelem a žáky je obvykle přátelský a neformální.

Výměnní studenti na norské střední škole jsou obvykle zařazováni do prvního nebo druhého ročníku. Budete mít povinné předměty jako matematika, norština, angličtina, dějepis a sociální studia. V některých případech si můžete vybrat i jiné předměty, podle toho, co vás zajímá a co může škola nabídnout. Většina norských škol má kromě teoretických předmětů v osnovách i sport.

Volný čas v Norsku

Norové o sobě obecně rádi tvrdí, že milují sport a venkovní aktivity. Fotbal je velmi oblíbený jak u děvčat, tak u chlapců, podobně jako házená. Pokud máte rádi jiné sporty jako třeba tenis, golf, basketbal, volejbal, aerobik nebo lední hokej, nebudete mít v Norsku problém zůstat fit! V zimě je oblíbenou víkendovou aktivitou lyžování, v létě zase plavání nebo projíždění se na loďkách. 

Více než jen sport

Norský volný čas samozřejmě není jen o sportu. Pokud to není pro vás, můžete udělat spoustu dalších věcí. Můžete se například přihlásit do klubu zabývající se hudbou, divadlem nebo řemesly. Je to dobrá příležitost dozvědět se více o norských tradicích.

Norský rodinný život

Běžná norská rodina se skládá z otce, matky a dvou dětí. V několika posledních desetiletích přibylo neúplných rodin a společnost dnes běžně přijímá, že otec nebo matka žijí sami se svými dětmi. Stejně tak je přijatelné, že se svými dětmi bez uzavření sňatku. V každodenním životě jsou lidé zaneprázdněni prací, školou a dalšími aktivitami. Většina rodin má každý den společnou večeři a rodiče se snaží se svými dětmi trávit co nejvíce volného času.

Většina norských dětí je od dětství vychovávána k tomu, aby dělali vlastní rozhodnutí a byli nezávislí. Ve výchově je kladen větší důraz na nezávislost, kreativitu a aktivní život spíš než na disciplínu a poslušnost. 

Norové se rádi schází s rodinou a přáteli u rodinných oslav. Ve městech chodí mladí lidé do klubů, na diskotéky, do kina anebo na koncerty. V létě se zde koná mnoho hudebních festivalů. Mnoho norských rodin má navíc letní chatu, „hytte“ v norštině, kde rádi tráví svůj volný čas.

Cestujte po Skandinávii

Využijte šanci vidět více ze Skandinávie. Všem výměnným studentům v severských zemích nabízíme, aby se zúčastnili našich výletů. V březnu až dubnu absolvujeme lyžařský výlet do Lillehammeru a Hafjell v Norsku. Součástí výletu je volitelný den v Oslu. V květnu se můžete absolvovat cestu do Lalandie, největšímu krytému dobrodružnému bazénu v Dánsku, a také ke slavnému zábavnímu parku Legoland.

Prosinec je nejlepší doba k návštěvě Santova oficiálního rodného města, Rovaniemi. Rovaniemi se nachází ve finském Laponsku, severně od polárního kruhu. Je to opravdu skvělý zážitek. Přesnější informace vám poskytne váš oblastní zástupce.

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25---
SemestrJaro2024/25---
10 měsícůPodzim2024/25256 900

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.