High School in Austria

ŠKOLA JAK DOMA, JEN V NĚMČINĚ

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC • Věk 14-18

Nemusíte lyžovat, abyste si oblíbili tuto zemi. Pokud vám ale jde o prašan a udržované svahy, pak je to ráj. Všude jsou hory, lanovky a často jsou blízko měst. Rakousko je asi nejvíce známé jako "rezidence" klasické hudby. V 18. století se stal Salzburg centrem barokní hudby. A byl to právě Salzburg, kde skládal Mozart, i když přirozeně dost času strávil i ve Vídni a Praze. Země je také známa pro svou překrásnou přírodu, pro nádherná města a vesnice.

Klasický výměnný program

High School Classic je klasický výměnný program, který si většina našich studentů vybere. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: Na základě vašeho profilu vás spojíme s hostitelskou rodinou a školou. A co je nejlepší, může to být kdekoli v Rakousku, od alpských vrcholů až po pláže Dunaje! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

Rakouská škola

Rakouská mládež studuje 8 let na "high school" až do závěrečné zkoušky ("Matura"), která se skládá v 8. ročníku. Po závěrečné zkoušce jsou studenti připraveni vstoupit na univerzitu.

Většina výměnných studentů je zařazena do 5.-7. ročníku. Abyste byli schopni studovat v Rakousku, musíte se učit německy minimálně 3 roky. Bez dobré počáteční znalosti němčiny byste nebyli schopni získat dobrý prospěch.

Nejběžnějšími předměty jsou angličtina, němčina, matematika, dějepis a biologie. Dále si můžeš zvolit jeden nebo dva volitelné předměty, záleží na tvých plánech do budoucna.

 

Aktivity ve volném čase

Blízkost jezer, lesů a hor nabízí nepřeberné množství nejrůznějších sportovních aktivit. Záleží na tobě, čemu se budeš chtít věnovat právě ty, na tvé náladě a možnostech.

Rakousko je kolébkou klasického alpského lyžování. Velký alpský lyžařský okruh začíná v oblasti Austrian Arlberg, kde je situováno mnoho velmi známých lyžařských center, např. St. Anton. Další možností jak trávit volný čas v Rakousku je objevování místa tvého pobytu, návštěva historických pamětihodností, muzeí apod.

 

Život v rakouské rodině

Budeš bydlet v rodině, která může bydlet jak v bytě v centru města tak v rodinném domku za městem nebo na venkově. Rakouská města jsou v porovnání s některými velkými městy Evropy velmi malebná.

Po snídani, která je typická pro země střední Evropy, následuje společný rodinný oběd. V pracovní dny bývá oběd mezi 13. - 14. hodinou. O víkendu je kolem poledne. Často jistě budete chodit na obědy či večeře do restaurací a budeš mít možnost vybrat si něco z bohatého menu.

Většina z vás bude se svou hostitelskou rodinou cestovat. Rakousko je známé pro jeho "Gemütlichkeit", což znamená pro svou příjemnou a přátelskou atmosféru. Proto se budeš jistě cítit velice dobře jak ve škole, tak i v hostitelské rodině.

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25210 000
SemestrJaro2024/25210 000
10 měsícůPodzim2024/25236 700

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.