Střední škola ve Španělsku

VAMOS A LA PLAYA!

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

CLASSIC • Věk 14-18

Vydejte se do jedné z nejteplejších zemí Evropy! Vítejte v zemi s rozsáhlou kulturou a vzrušující staletou historií! Objevte mimořádnou přírodu odhalující pestrost krajiny Pyrenejského poloostrova. Španělsko můžeme rozdělit do tří oblastí. Středomořská oblast se vyznačuje slunečným a suchým podnebím. Oceánská oblast vás oslní svou zelení a zaskočí častými dešti. Centrální planina je relativně rovná a nepříliš úrodná. Miliony turistů ročně přitahuje Španělsko svou rozmanitostí. Středomořskou oblast zaplavují rok od roku miliony návštěvníků z různých koutů světa, kteří vyhledávají písečné pláže, vynikající španělské pokrmy a čilý noční život. Naleznete zde i proslulá golfová hřiště či tenisové kurty.

High School Classic

Klasický výměnný program, který si vybere většina z našich studentů. Je to ideální program pro ty, kteří chtějí skutečný zážitek ze střední školy, a je otevřený všem překvapením, která s sebou nese. Funguje to takto: na základě vašeho profilu vám najdeme vhodnou hostitelskou rodinu a školu. A co je nejlepší, může to být kdekoli ve Španělsku, od živých a vzrušujících měst až po bezkonkurenční pobřeží Středozemního moře! Pokud hledáte dobrodružství a jste během výměny na střední škole otevřeni překvapení, tento program je pro vás.

Španělské "liceo"

Španělskou střední školu studují žáci od 14 let. Stejně jako u nás trvá čtyři roky a studium je rozděleno na dvě části: BUP – první tři roky studia a COU - závěrečný ročník. Studenti, kteří se rozhodnou studovat ve Španělsku, budou rozmístěni podle svých znalostí španělštiny do 2. nebo 3. ročníku. Od studentů se očekává již předchozí znalost španělštiny a to minimální studium alespoň dva roky, jelikož veškerá výuka probíhá ve španělštině.V každém ročníku střední školy navštěvujete určitý počet povinných předmětů a v závěrečných dvou ročnících si studenti musí vybrat jedno z nabízených zaměření: přírodovědné, ekonomické nebo svobodné umění. Některé školy nabízejí svým žákům možnost studia zahraničních jazyků, převážně francouzštiny, popřípadě angličtiny. Školní rok začíná ve většině škol 15. září a končí 15. června.
.

 

Aktivity ve volném čase

Díky skvělému podnebí můžete téměř po celý rok provozovat venkovní sporty. Pro milovníky vodních sportů se tu naskýtá možnost vodního lyžování, plavání, surfování nebo jen tak procházení se po plážích. Pro vás, kteří zrovna vodu v lásce nemáte, Španělsko připravilo tisíce kilometrů pěších stezek, stovky skal na lezení a nespočet kilometrů sjezdovek. Nesmíme samozřejmě opomenout již zmiňovaný golf, který by byla škoda nevyzkoušet, nebo tenis, který si můžete zahrát na půdě, na které trénují tenisté jako Rafael Nadal, David Ferrer a další hvězdy.

 

Způsob života španělské rodiny

Španělé obvykle žijí v bytech či rodinných domcích. Až už budete ubytováni v bytě nebo v domku, je zde pravidlem pomáhat hostitelské rodině s lehkými domácími pracemi, jako je například prostírání stolu a jeho následné sklizení či úklid svého pokoje.

Ke snídani očekávejte spíše lehčí jídlo a nechejte si v žaludku dostatek místa na výživný oběd. Ten je totiž Španěli považován za nejdůležitější jídlo dne, při kterém se sejde celá rodina. U večeře se opět schází celá rodina k lehčímu pokrmu a společné konverzaci.

Rodiny drží státní a křesťanské svátky. Při těchto oslavách se vám naskytne možnost setkat se s celou a obvykle velmi početnou španělskou rodinou. Španělé jsou křesťanským národem a může se stát, že se svými novými přáteli zajdete do kostela..

Různé části Španělska

V různých krajích se můžete setkat i se speciálním nářečím, například Katalánština, Baskičtina nebo Andaluština. Ale nemusíte mít obavy, že byste se tam španělsky nedomluvili.

V ceně programu zahrnuty
zápis a studium na střední škole
umístění v hostitelské rodině a stravování
Student Handbook
podpora a asistence místního koordinátora
podklady k získání studijního povolení
orientační setkání před odletem
informační balíček
transfer z / na letiště
24/7 telefonní asistenční služba
Cena kurzu neobsahuje
zpáteční letenku
přihlašovací poplatky
vízové poplatky
pojištění
kapesné
DélkaObdobíŠkolní rokCena CZK
SemestrPodzim2024/25171 500
SemestrJaro2024/25171 500
10 měsícůPodzim2024/25186 200

Step

Nezávazná přihláška

Základní výběr
Výběr země
Výběr programu

Osobní informace

Osobní informace - řádek 2
Jméno a příjmení (povinné)
Datum narození (povinné)
Osobní informace - řádek 3
Ulice
Město
Osobní informace - řádek 4
PSČ
Osobní informace - řádek 5
E-mail (povinné)
Osobní infromace - řádek 6
E-mail rodiče (zákonný zástupce) (povinné)
Mobil rodiče (zákonný zástupce) (povinné)

Informace

Informace - řádek 7
Chci se zeptat?

Odesláním elektronické přihlášky se k ničemu nezavazujete. Po přijetí Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi další postup.

Přečtěte si plné znění podmínek.